Akcesoria telefonów – co warto kupić?

Akcesoria telefonów – co warto kupić?

Dla niektórych smartfon jest niczym trzecia ręka – niby do życia niepotrzebny, ale dzięki niemu wszystko jest o wiele łatwiejsze. Okazuje się jednak, że nowoczesny telefon to współcześnie nadal za mało. Liczy się bowiem również to, jakie akcesoria do niego kupimy i w jaki sposób będzie się on ostatecznie prezentował. Mówiąc akcesoria telefonów nie mamy oczywiście na myśli wyłącznie etui, czy szkieł ochronnych. Do tej kategorii zaliczamy także różnego rodzaju słuchawki, uchwyty do samochodu, smartwatche czy powerbanki. Dodatków jest tak wiele, że nie trudno o wrażenie zagubienia i zdezorientowania. Dlatego też, poniżej podpowiadamy, co jest teraz na topie i w co warto doposażyć każdy telefon.

Dla każdego miłośnika muzyki

Współcześnie, smartfony bardzo często służą nam jako poręczne nośniki muzyki. Mamy je zawsze przy sobie, dzięki czemu możemy praktycznie w każdym miejscu posłuchać ulubionej piosenki. Aby jednak nie przeszkadzać innym i pozostać w swoim własnym muzycznym świecie, warto zaopatrzyć się w wygodne słuchawki. Zasadniczo możemy podzielić je na dwie podstawowe grupy: przewodowe i bezprzewodowe. Jeszcze do niedawna te należące do pierwszej kategorii stanowiły najbardziej popularne akcesoria telefonów. Obecnie, coraz większa część użytkowników przerzuca się na wersję bez przeszkadzającego i nieestetycznego kabla. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej się je przechowuje (któż nie cierpiał z powodu splątanych kabelków?) a podczas na przykład uprawiania sportu nic nam nie przeszkadza.

Istnieje jeszcze jeden przydatny gadżet dla wielbicieli wszechobecnej muzyki. Są to akcesoria telefonów, które w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród młodzieży. Mowa o przenośnych głośnikach bluetooth. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli różniących się nie tylko jakością brzmienia, ale również designem. Doskonale sprawdzą się między innymi podczas imprezy plenerowej czy domówki, a bardziej designerskie wersje mogą z powodzeniem stanowić element wystroju domu czy mieszkania.

Dla miłośnika fotografii i filmu

Jedną z funkcji smartfonów, na którą zwracamy największą uwagę podczas zakupu jest niewątpliwie aparat. Nic więc dziwnego, że większość modeli może z powodzeniem zastąpić tradycyjne aparaty fotograficzne. Co więcej, zdjęcia zrobione telefonem komórkowym, jakością praktycznie nie odbiegają od tych zrobionych w tradycyjny sposób – zdarza się, że są one nawet lepsze. Nie dziwi zatem również fakt, że przeglądając akcesoria telefonów znajdziemy tam mnóstwo przedmiotów przydatnych między innymi podczas kręcenia filmików czy robienia zdjęć. Producenci oferują je także w wersji mini, dzięki czemu, podobnie jak smartfon, możemy mieć je zawsze przy sobie.

Najpopularniejsze akcesoria telefonów z tej kategorii to kijki do robienia selfie. Mają one niewielkie rozmiary, dlatego świetnie sprawdzą się jako element wakacyjnych wyjazdów. Można je również z powodzeniem wykorzystać podczas koncertów. W jaki sposób? Kijki te najczęściej są długie, co umożliwia uniesienie umieszczonych na nich telefonów ponad tłum. To z kolei znacznie ułatwia robienie zdjęć oraz nagrywanie filmików.

Kolejnym gadżetem, który przyda się każdemu miłośnikowi robienia zdjęć jest doświetlająca lampa błyskowa. Jest ona idealna w sytuacjach, kiedy w miejscu, gdzie mamy zamiar fotografować panuje mrok. Bez obaw – podobnie jak głośnik bluetooth czy kijek do selfie, również lampa błyskowa jest na tyle poręczna, że można zabrać ją ze sobą praktycznie wszędzie.

Coś dla kierowców

Akcesoria telefonów dla kierowców to szczególnie ważna kategoria w tej grupie. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niebezpieczna jest jazda samochodem i jednoczesne rozmawianie przez telefon czy sprawdzanie social mediów na smartfonie. Aby nie narażać siebie i ludzi wokół na niebezpieczeństwo, warto zainwestować między innymi w odpowiedni uchwyt do auta oraz zestaw głośnomówiący. Jeśli chodzi o uchwyty, na rynku dostępnych jest mnóstwo wariantów, dzięki czemu istnieje spore prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Znajdziemy między innymi takie, które przy pomocy przyssawek można mocować na szybie oraz takie, które można „przykleić” do deski rozdzielczej lub kratki wentylacyjnej. Podobnie jest w przypadku zestawami głośnomówiącymi. Wśród wielu ofert możemy zdecydować się na taką, która optymalnie spełni nasze potrzeby.

Istnieją jeszcze akcesoria telefonów dla kierowców, bez których podróż samochodem jest nieco utrudniona a mimo to, wielu o nich zapomina. Mowa oczywiście o ładowarkach samochodowych. Element ten jest szczególnie ważny, kiedy wykorzystujemy smartfon jako nawigację, przez co znacznie szybciej traci on poziom naładowania. Wielu producentów tego typu gadżetów wychodzi naprzeciw wymaganiom klientów i wzbogaca swoje ładowarki na przykład o dodatkowe wejścia USB oraz funkcję transmitera.

Współcześnie, wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona. Jeśli jednak jest to urządzenie wielofunkcyjne, warto nieco je wspomóc przy pomocy wymienionych powyżej akcesoriów.

angielski

Technologia