Ciekawe miejsce na Sardynii

Ciekawe miejsce na Sardynii

W Europie znajduje się masa miejsc, w które warto się udać na wakacje, które na pewno będą niezapomniane. Wakacje na Sardynii, to jeden z najlepszych pomysłów, na jaki można wpaść. Piękna wyspa, należąca do regionu administracyjnego Włoch, to prawdziwa perełka. Jeśli ktokolwiek był kiedyś w Sardynii, ten wie, że jest to wyspa pełna niespodzianek i wspaniałych widoków.

Co można zobaczyć na Sardynii?

Wakacje na Sardynii warto zaplanować sobie na przynajmniej tydzień, a najlepiej to dwa tygodnie i więcej, ponieważ jest tu cała masa miejsc, które należy odwiedzić. Kultura na wyspie i widoki, jakimi można się raczyć, to prawdziwa gratka dla osób, które kochają podróże.

Sardynia to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, co dla turystów jest wielkim plusem, ponieważ nigdy nie można się nudzić i zawsze jest, gdzie się udać. Poniżej zostaną wymienione niektóre z atrakcji, które warto odwiedzić. Oczywiście tych miejsc jest o wiele więcej, jednak te zasługują na specjalne wyróżnienie.

Od czego zacząć?

Wakacje na Sardynii może warto zacząć od jej stolicy, czyli Cagliari. Jest to cudowne miasto, pełne atrakcji turystycznych, starych kościołów i prawdziwych, włoskich restauracji. W tym mieście, na niewielkiej powierzchni, można zobaczyć bogactwo architektoniczne Sardynii. Przechadzając się krętymi i wąskimi uliczkami, warto zwrócić uwagę na przepiękne, stare kamienice, które nadają wyjątkowy klimat temu miastu. Na początku podróży warto również skosztować włoskich dań, które przypadły do gustu ludziom na całym świecie.

Opuszczając miasto, może warto udać się w nieco spokojniejsze miejsce, aby odpocząć od zgiełku, powodowanego przez masy turystów. Ferrata del Cabrid, to tak zwana „żelazna droga”, która należy do jednego z tamtejszych szlaków. Ten szlak jest nieco wymagający, dlatego osoby, które mają problemy z kondycją, czy też lęk wysokości, raczej powinny zrezygnować z pomysłu, aby go pokonać. Ciekawostką może być fakt, że to nie państwo odpowiada za wytyczenie tego szlaku i jego przygotowanie, lecz prywatna osoba, która dba o niego wraz z przyjaciółmi. Szlak przez całą swoją długość wspierany jest przez stalowe liny, a klamry, które przyczepia się do liny, pomogą w jego pokonaniu. Nie może zabraknąć również kasku na głowie, ponieważ mimo zabezpieczeń, zawsze może nas spotkać jakiś niemiły wypadek, a bez kasku może on się bardzo źle skończyć. Choć szlak jest dość trudny i praktycznie cały czas prowadzi przy morzu, a także wymaga pokonywania przepaści, to włożony wysiłek i stres, zostają wynagrodzone przez cudowne i niezapomniane widoki. Jest to także świetne wspomnienie, ponieważ nieczęsto ma się okazje pokonać właśnie taki szlak.

Niedaleko tego szlaku, znajduje się jedna z najbardziej znanych na Sardynii jaskiń wapiennych, o nazwie Grota Neptuna. Jeśli ktoś się wybiera na wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/atrakcje/, to powinien odwiedzić choć jedną z takich jaskiń i warto wybrać właśnie tą.

Z tak spokojnego miejsca może warto powrócić do nieco bardziej zaludnionego miejsca. Na celownik obieramy więc Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże. Jest to cudowne miejsce na wybrzeżu, które obfituje w plaże, na których znajduje się biały piasek, a woda przybiera kolor szmaragdowy. Jeśli ktoś będzie mieć wątpliwości co do tego, czy na pewno warto się tu udać, to argumentem za tym miejscem, może być fakt, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Europie, wybieranych przez gwiazdy i celebrytów na wakacje. Można więc zaobserwować i zaznać nieco ekskluzywności.

Sardynia to również wyspa, która obfituje w romantyczne miejsca. Jednym z nich jest Isola Rossa, czyli miasteczko położone na cyplu, między dwoma piaszczystymi plażami. Miasteczko nadaje się idealnie, na romantyczne spacery, w których trakcie można wstąpić do kilku klimatycznych kawiarenek i barów, a po wszystkim, gdy tylko nadejdzie czas na zachód słońca, warto udać się na plażę. Zachody słońca w tym miejscu są naprawdę nie do opisania. Kto widział, ten to wie, dlatego warto być kolejną osobą, która się o tym przekona.

Wakacje na Sardynii to może być również okazja do tego, by poznać nieco dawną kulturę tamtejszych okolic, która sięga kilku tysięcy lat wstecz. Nuragi to bardzo stare budowle, których datę powstania określa się nawet na 4 tysiące lat temu. Najlepiej jest je zwiedzać z przewodnikiem, który będzie chętny podzielić się ciekawostkami, dotyczącymi cywilizacji tej wyspy z czasów starożytnych.

Miejsce dla każdego

Sardynia jest wyspą, która dla każdego przewiduje jakieś atrakcje. Jeśli ktoś uwielbia wylegiwanie się na plaży i popijanie drinków, to znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli ktoś kocha podróże i podziwianie wspaniałych widoków, podczas wspinaczek, to znajdzie coś dla siebie. Jeśli ktoś chciałby poznać nieco historii tamtejszych okolic, to także nie zabraknie dla niego atrakcji. Sardynia to po prostu wyspa, która może bardzo dużo zaoferować i warto z tej oferty skorzystać. Wakacje na Sardynii, mogą być wakacjami życia. Kto nie spróbował niech żałuje lub pojedzie i sam się przekona!

angielski

Turystyka