Czy iPhone naprawdę jest tak niezawodny? Poznaj jego najczęstsze usterki

Czy iPhone naprawdę jest tak niezawodny? Poznaj jego najczęstsze usterki

W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć równie zaawansowany technologicznie i przyjazny użytkownikowi smartfon, jak iPhone. Kultowe urządzenie firmy Apple wciąż budzi kontrowersje, jego jakość i ergonomiczność podbijają jednak serca coraz to nowych użytkowników. Nie da się ukryć, że nawet tak fantastyczne urządzenia mają swoje usterki. Wymiana wyświetlacza w iPhone to nie jedyny problem, z którym muszą mierzyć się właściciele. Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych usterek, jakie można spotkać w modelach iPhone’ów, które wciąż cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. 

Najczęstsze usterki w iPhone SE

Jednym ze wciąż popularniejszych modeli smartfona z jabłkiem na plecach jest SE, który przez wielu użytkowników chwalony jest jako prosty i bardzo funkcjonalny. Model ten ma jednak kilka przywar, o których nie sposób nie wspomnieć. Jednym z najczęściej wymienianych jest problem z niesprawnym akumulatorem. Wiele osób ma problem z nieco żółtym odcieniem ekranu. Specjaliści wskazują jednak uwagę na fakt, że ten modele smartfona od Apple są jednymi z najrzadziej serwisowanych. W przypadku uszkodzeń mechanicznych konieczna jest wymiana wyświetlacza w iPhone SE. 

Zobacz także:

Najczęstsze usterki w iPhone 5s

Chociaż iPhone 5s zadebiutował w 2013 roku, model ten wciąż jednak znajduje się w wyposażeniu wielu osób. Model ten stosunkowo często trafia jednak do serwisu. Bardzo często zgłaszane są problemy z baterią. Jest ona małopojemna i ma tendencję do wyładowywania się na mrozie. iPhone 5s bardzo szybko się także nagrzewa. Większość tych problemów została rozwiązana za pomocą aktualizacji, wielu użytkowników wciąż jednak zgłasza się do serwisów z różnymi usterkami. 

Najczęstsze usterki w iPhone 6s

Pojawienie się iPhone 6s na naszym rynku jeszcze bardziej spopularyzowało smartfony z jabłkiem na plecach w naszym kraju. Model ten był chwalony, nie uniknął jednak wad oprogramowania. Użytkownicy skarżyli się na zniekształcanie dźwięków czy wyłączanie się pomimo naładowanej baterii. Aktualizacje naprawiły te problemy, wciąż jednak iPhony 6s bywają serwisowane. Wadliwa bywa bateria (uznawana za najgorszą w historii wszystkich smartfonów Apple) a także kamera czy złącza słuchawkowe. Nierzadko potrzeba jest także wymiana wyświetlacza w iPhone 6s.

Najczęstsze usterki w iPhone 7

Modele iPhone 7 również często trafiają do serwisów, tym razem jednak z zupełnie innych powodów niż w przypadku innych generacji smartfonów Apple. W pewnym momencie wiele mówiło się o tym, że po okresie gwarancyjnych rozpoczynały się masowe migracje właścicieli iPhone 7 do serwisów. Spośród najbardziej powszechnych usterek wymienia się zapętlanie telefonu podczas dokonywania restartu. Właściciele zwracają uwagę także na problemy z połączeniem się z siecią komórkową tuż po wyłączeniu trybu samolotowego. Często nie działa także tryb głośnomówiący. Wiele osób skarży się także na charakterystyczny specyficzny hałas, który wydobywa się z telefonu podczas wzmożonej pracy procesora. 

Najczęstsze usterki w iPhone 8

Smartfony iPhone 8 są jednymi z najbardziej cenionych przez użytkowników generacji tych telefonów. Tuż po jego wypuszczeniu na rynek firma Apple poinformowała o fabrycznych wadach płyty głównej, które mogły doprowadzać do samoczynnego restartowania się systemu oraz  jego zamrażania. Na szczęście Apple zapewnia darmową naprawę wadliwych urządzeń, należy jedynie zgłosić się do serwisu w ciągu trzech lat od zakupu. Warto jednak zaznaczyć, że chociaż marka oferuje darmowe naprawy, właściciel może zostać obciążony kosztami w momencie, kiedy jego telefon posiada jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dlatego, jeżeli występują w naszym telefonie jakiekolwiek zarysowania czy pęknięcia, przed udaniem się do serwisu Apple warto wymienić wyświetlacz w iPhone 8 lub chociażby podkleić jego ramkę. 

Najczęstsze usterki w iPhone X

Szczęśliwi właściciele jednego z najnowszych modeli smartfonów Apple cieszą się na co dzień wszystkimi proponowanymi przez ten telefon dogodnościami. Nawet on ma jednak pewnego rodzaju wady, które sprawiają, że właściciele kierują się do serwisów. Bardzo często usterki mają związek z wyświetlaczem, w których zastosowano nowoczesną technologię OLED. Wiele osób skarży się, że nie reaguje on na dotyk tak szybko, jakby tego po nim oczekiwano. Problem nasila się w chłodne dni. Chociaż w części problem naprawiła aktualizacja, dla niektórych osób jedynym rozwiązaniem była wymiana wyświetlacza w iPhone X. Bardzo często pojawiają się także problemy z górnym głośnikiem, które generują specyficzne trzaski podczas rozmów głośnomówiących. Smartfony to jedne z najbardziej wydajnych tego typu urządzeń na rynku. Mimo wszystko mają one kilka wad, które kierują właścicieli do serwisów. Najczęściej wykonywane prace to naprawa wyświetlacza w iPhone. Usterki są jednak bardzo różne. Na szczęście specjalistyczne serwisy mają możliwość naprawienia ich w bardzo krótkim czasie. Najczęściej nie trzeba czekać dłużej niż dwie doby a nasz telefon staje się całkowicie zdatny do użytku.

 

Technologia