Domy szkieletowe wewnątrz

Oglądając propozycje na domy szkieletowe wewnątrz w Internecie, a także katalogach zajmujących się promowaniem firm profesjonalnie powołujących do życia tego typu obiekty, najczęściej widzimy tylko to, co jest na zewnątrz. Nie jeden z nas w takiej chwili zastanawiał się zapewne, jak wyglądają takie domy w środku, gdy już całkowicie się w nich rozgościmy i urządzimy. Nie ma jednej i jedynej dozwolonej metody na to, w jaki sposób urządzić domy szkieletowe wewnątrz. Każdy z nas może się pochwalić swoim indywidualnym gustem oraz potrzebami, dla każdego z nas coś innego w przestrzeni będzie wyznacznikiem piękna lub kiczu.

Na szczęście, dziedzina projektowania i aranżacji wnętrz jest na tyle rozbudowana, że przy stosowaniu różnych kombinacji technicznych i wizualnych zawsze będzie odczuwało się pewien niedosyt, co tylko napędza jeszcze większą chęć zabawy. Przy opracowywaniu dekoracji wnętrz w domkach szkieletowych korzystać można oczywiście z gotowych, szablonowych pomysłów. Jednak najważniejsze jest to, co wychodzi od nas z wewnątrz. Tylko w przestrzeni zaprojektowanej w stu procentach przez samych siebie możemy poczuć się w pełni bezpiecznie.

Ciepło, wygodnie i ekologicznie

Domy szkieletowe wewnątrzNajważniejszym elementem,  w jaki muszą zostać wyposażone domy szkieletowe jest wytrzymała i elegancka podłoga. Na jaki rodzaj podłogi w domach szkieletowych najlepiej będzie się zdecydować, skoro wśród artykułów do aranżacji podłóg znajdziemy tak wiele rozwiązań? Podłoga musi być funkcjonalna i trwała. Wiadomo, że podłogi typowo drewniane z czasem tracą swój piękny wygląd i po pewnym czasie trzeba wymieniać poszczególne części, co wiąże się z kosztami. Można zdecydować się też na szlifowanie wysłużonych powierzchni oraz pokrywanie ich warstwami ochronnymi od nowa. Najbardziej eleganckim przykładem podłogi, i to nie tylko w domkach szkieletowych, ale właściwie wszędzie, jest klasyczny parkiet szwedzki z drewnianych klepek. Położenie takiej podłogi wymaga podejścia fachowca. Zanim będziemy mogli cieszyć się wspaniałym efektem profesjonalnie wykończonej podłogi – trzeba będzie nad jej konstrukcją spędzić naprawdę sporo czasu. Dopasowywanie jednej klepki do drugiej jest niczym układanie puzzli, tyle, że na poważnie.

Podłogi, ściany, sufity w domkach szkieletowych

Podłogi z tworzyw sztucznych dla drewnianych domków szkieletowych? To brzmi niczym „fruwająca ryba”. Nie po to urządzamy domy szkieletowe w oparciu o wyłącznie naturalne materiały, aby przemycać tam plastik tylko dlatego, że nie podoba nam się, że za kilkanaście lat pewne powierzchnie pod wpływem czasu staną się mniej atrakcyjne. Wystrzegajcie się zatem szkodliwych płyt parkietowych, podłóg modułowych z pcv, jakimi zalany jest rynek. Jeśli podłogę z pcv zaaranżujecie w domku, który pozostałe części swego wyposażenia ma wyłącznie z naturalnych surowców, to tak, jakbyście wegetarianina na siłę częstowali mięsem ociekającym zwierzęcym tłuszczem! W tworzeniu domu ekologicznego trzeba być konsekwentnym i nie przejdą tutaj żadne półśrodki, pamiętajcie o tym. Tworzywo sztuczne to będzie zawsze pochodna działalności przemysłowej, nawet jeśli pod względem prezencji zewnętrznej te płyty aranżowane są tak, aby do złudzenia przypominać swoje drewniane odpowiedniki.

Polecamy również:

Żeby było ładnie

Ściany w domach szkieletowych ocieplane są ekologicznymi materiałami, dzięki którym nawet w największy chłód panujący na zewnątrz będziemy czuć się bezpiecznie. Efektowne domy szkieletowe, np. w góralskim stylu często mają ściany składające się z poprzecznie nałożonych na siebie, olbrzymich belek. Sprawia to wrażenie pewnej surowości, ale temu pomysłowi na aranżację wnętrza nie można odmówić oryginalności. Na takiej ścianie mogą znaleźć się pamiątkowe fotografie, oprawione w gustowne ramki, oczywiście, także z drewna. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ściana stała się miejscem dla kwietników wiszących. Roślinność w miejscach, gdzie przebywamy na co dzień jest zbawienna. Nie dość, że stale dostarczany jest nam świeży tlen, to jeszcze zieleń sprawia, że czujemy się lżej, jest przyjemniej, cieplej, ładnie i z gustem.

Dachy domów szkieletowych

Dachy, jakie posiadają domy szkieletowe, tworzone dzięki unikalnie przygotowywanym projektom, podzielić możemy na kilka podtypów. Dachy klasyczne, drewniane są jak najbardziej wskazane. Istnieją jednak takie okoliczności, dla których stosowanie dachów blaszanych, a więc zdecydowanie mało ekologicznych, jest w pełni usprawiedliwione przez projektantów uciekających od mało przyjaznych materiałów budowlanych. Chodzi o to, że wiele dachów o typowo drewnianej konstrukcji źle znosi obciążenie, np. w postaci zalegającego śniegu. W ten sposób nietrudno o wypadek, a wręcz katastrofę. Nie raz słyszeliśmy już o zawaleniu dachów na wielu obiektach, co z pewnością nie należy do zbyt przyjemnych doświadczeń. Dlatego, jeśli już usprawiedliwiać stosowanie metalowych elementów we wnętrzach, to tylko w obszarze dachu, który rządzi się swoimi prawami technicznymi. Każdy projektant zgodnie przyzna, że dachy z metalu są gwarantem bezpieczeństwa, jeśli chodzi o zmaganie się z ciężką materią w postaci zalegającego i twardego śniegu czy lodu.