Jak wybrać właściwą tapetę?

Jak wybrać właściwą tapetę?

Wyboru odpowiedniego koloru ścian jest dość trudny. Decydując się na tapetę, mamy do wyboru większą paletę kolorów, wzorów i tekstur. Często też wykańcza konkretną przestrzeń. Mimo to, dekorowanie przestrzeni powinniśmy zacząć właśnie od tapety. Zdecydujmy się, co dokładnie chcemy osiągnąć, dzięki tapecie. Może ona stworzyć głębię, aby pomieszczenie wyglądało na bardziej przestronne. Może dodać dramatyzmu lub prostoty albo koloru do naszego wnętrza.

Strefy domu

W zależności od pokoi, istnieją różne opcje tapety do pokoju https://www.outlet-tapet.pl/tapety-do-pokoju. Na przykład salon jest strefą towarzyską, miejscem, gdzie rodzina i przyjaciele spędzają razem czas. Jest miejscem rozrywki, dlatego może być zabawne, kolorowe. Tapeta może mieć piękne wzory, a jednocześnie nie przytłaczać. W przypadku sypialni, mamy do czynienia z nieco inną sytuacją. To właśnie tutaj się relaksujemy. Dlatego ściany w sypialni są zazwyczaj proste i pomalowane na pastelowe kolory. Ale tapeta może być również świetnym wyborem. Piękny wystrój ścian może być jednocześnie orzeźwiający i relaksujący. Możemy wybrać subtelny, kwiatowy wzór lub coś bardziej wyszukanego, zainspirowanego naturą albo geometryczny wzór. Kolory powinny być jednak subtelne. Kolejnym pomieszczeniem, którym musimy się zająć, jest kuchnia https://www.outlet-tapet.pl/tapety-kuchenne. Możemy się tutaj bawić kolorami i wzorami i stworzyć coś osobistego, radosnego, ale i pocieszającego. Kuchnia jest zwykle malowana na biało lub na jak najbardziej neutralny kolor. Ale innych, bardziej żywych kolorów, wcale nie musimy wykluczać. Na przykład możemy wybrać geometryczny wzór, podobny do szachownicy. Nie musi to być klasyczna czarno-biała kombinacja. Natomiast motywy kwiatowe nie są odpowiednie dla tej przestrzeni. W niektórych domach znajdują się również gabinety. Musimy go urządzić, jednak pamiętajmy o kilku prostych wskazówkach. Przede wszystkim nie wybierajmy śmiałych wzorów i motywów kwiatowych. Gabinet powinien wyglądać profesjonalnie, a jednocześnie prosto i funkcjonalnie. Nadal możemy wybrać do niego tapetę. Najlepiej prostą pod względem koloru, ale z teksturą. Jeśli lubimy bardziej odważne rozwiązania, możemy zdecydować się na jedną kolorową ścianę.

Odważna tapeta

Przy wybieraniu tapet skoncentrujmy się na kolorach i wzorach. Możemy wybrać tapety ścienne w odważnych wzorach, kolorach, a nawet teksturach. Możemy być podekscytowani wypróbowywaniem nowych, odważnych rozwiązań, pamiętajmy jednak, by wybierać meble i akcesoria, które do nich pasują. Jeśli nasz projekt ma od razu wywołać efekt „wow”, gdy tylko goście wejdą do pokoju, wybierzmy kontrastowe kolory. Weźmy próbki farby lub tkaniny i znajdźmy kolory, które kontrastują jasnością lub silnym nasyceniem. W ten sposób możemy stworzyć elektryzującą przestrzeń, w eklektycznym stylu. Dobrym sposobem na dopasowanie kolorów jest użycie palety kolorów, które pokazuje całe ich spektrum. Kolory, naprzeciwko siebie, kontrastują ze sobą, a te znajdujące się obok siebie, będą się uzupełniać. Jeśli mamy wątpliwości, odwiedźmy profesjonalny sklep i poszukajmy odpowiednich próbek.

Subtelny kolor i odważne wzory

Chociaż możemy uwielbiać odważne kolory, nie zawsze dobrym rozwiązaniem są jasne kolory o wysokim kontraście. Jednak wcale nie musimy się martwić. Jaśniejsze kolory z bardziej subtelnymi wzorami są wciąż piękne. W łazience możemy wybrać kwiatowe wzory i jasnoniebieski. W ten sposób stworzymy lekką atmosferę i przestronne wnętrze. Natomiast, gdy połączymy wysokiej klasy wykończenie, takie jak marmur, stworzymy pokój, który nie będzie apatyczny, tylko relaksujący i spokojny. Nie musimy wybierać odważnych tapet. Zamiast tego zdecydujmy się na kolor z palety i naśladujmy go w otaczających materiałach, wykończeniach i dekoracyjnych akcentach.

Kolorowa tapeta jako tło, a nie centralne miejsce

Wielu właścicieli domów uważa, że kolor tapety powinien odgrywać główną rolę. Odważna tapeta wygląda pięknie, gdy połączymy ją z dużymi meblami lub na górnej części ściany, położymy boazerię. Jednak najczęściej mniej znaczy więcej. Tapeta powinna współgrać z meblami. Chociaż czasami może się nam wydawać, że wybór kolorów, pasujących do odważnej tapety jest trudny, warto zastosować powyższe wskazówki. Mogą nas one zainspirować i stworzymy magiczne wnętrze. Bądźmy kreatywni i zdecydujmy czy pokój ma być subtelny czy dynamiczny. Niezależnie od tego, co wybierzemy, możemy stworzyć piękne wnętrze.

Idealny kolor

Wybór nowego koloru jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć. W rzeczywistości dodaje on bowiem charakteru naszemu domowi. Jeśli wybierzemy monotonny kolor, wnętrze będzie nudne. Jeśli jednak przesadzimy z odważnymi kolorami, mogą one przytłoczyć. Najlepiej więc będzie wybrać takie kolory, które podkreślą cechy naszego domu i zwiększą jego atrakcyjność. Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, ponieważ właśnie tutaj spotykamy się z naszymi gośćmi. Spróbujmy więc wybrać stylowe, ciepłe, a jednocześnie praktyczne kolory. Możemy wybrać kolory, aby stworzyć pewien schemat lub po prostu zdecydować się na neutralne kolory. Żółty i niebieski mogą stworzyć klasyczne wnętrze w wiejskim stylu. Możemy jednak zdecydować się na krwistoczerwone ściany. Może tu zadziałać nasza wyobraźnia.

Polecamy:

 

angielski

Wnętrze