Jaki monitor wybrać?

Jaki monitor wybrać?

Obecnie monitory komputerowe są w każdym domu i w każdym biurze. Można powiedzieć, że są z nami od jakiegoś czasu i jeszcze pozostaną. Trzeba z nich umiejętnie korzystać. Każdy powinien dobrać monitor do swoich warunków i potrzeb. Jaki monitor zatem kupić? Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Trochę słów o monitorach

Czy istnieje monitor uniwersalny? Taki, który będzie odpowiedni do biura jak i do domu? Uniwersalny to znaczy taki, który może być wykorzystany do wszystkiego. Innymi słowy monitory takie wykorzystywane są niezależnie od branży i wykonywanego zawodu. Ale czy każda praca biurowa jest taka sama? Innych parametrów obrazu potrzebuje grafik, innych programista, a jeszcze innych księgowa czy pani w sklepie. Wszystkie te osoby pracują w biurze, ale każda z nich do innego rodzaju pracy potrzebuje monitora.  Dlatego ważne jest, aby rozpoznać potrzeby i dostosować do nich odpowiedni monitor.

Jaki monitor do biura?

W biurze tak naprawdę może być każdy monitor – tak twierdzą niektórzy. Niestety nie każdy model monitora będzie odpowiadał potrzebom danego człowieka czy zawodu. Jeśli chcesz kupić monitor do biura musisz przeanalizować pewne zasady. Jak wybrać dobry monitor do biura?

Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Określ zapotrzebowanie miejsca pracy. Jeśli firma opiera się na handlu wystarczy, że zainwestujesz w monitory 24’ o proporcji obrazu 16:9. Jeśli w biurze znajdują się osoby pracujące na arkuszach kalkulacyjnych warto kupić monitor wyposażony w UltraWide. Takie monitory można wykorzystać do pracy analityków, osób uzupełniających dane, ponieważ taki ekran daje możliwość podzielenia na dwa lub więcej okien. Kolejną fajną opcją jest monitor z funkcją pivot. Jeśli ekran ustawimy w pionie, nie musimy przewijać widoku. Monitory z tą funkcją docenią również osoby, które muszą pracować nad rozliczaniem faktur. Praca zostanie ułatwiona i na pewno będzie przyjemniejsza. Zwłaszcza dla osób pracujących jako redaktorzy, copywriterzy czy dziennikarze. Jednym słowem dla wszystkich pracujących z edytorem tekstu. Pomyśl też o widoczności. Szerokie kąty w monitorze, które pomogą łatwiej spojrzeć na daną pracę przy komputerze. Wtedy warto kupić monitor z matrycą VA. Jeśli z danego stanowiska korzysta tylko jedna osoba, wystarczy matryca TN. Można też dokupić filtr prywatyzujący, który umożliwi odczytać zawartość ekranu osobie stojącej obok.

Zobacz sklep z monitorami :

Monitory 21 cali : https://vobis.pl/monitor-21-cali
Monitory 19 cali : https://vobis.pl/monitor-19-cali
Monitory 20 cali :  https://vobis.pl/monitor-20-cali

Warto również zadbać o komfort oraz ergonomię miejsca pracy. Przepisy mówią, że górna ramka monitora powinna znajdować się na wysokości wzroku. Wtedy najlepszą funkcją jest regulacja kąta pochylenia i obrotu- jeśli taką posiada nasz monitor. Obniżenie fotela nam nie pomoże, a dodatkowo zwiększy nasz dyskomfort podczas pracy. Warto zainwestować w odpowiednie filtry, które pomogą w jakimś stopniu chronić nasz wzrok. Korzystając z monitora przez osiem godzin niestety nasz wzrok cierpi.

Jaki monitor do domu?

Niestety wiele osób kupując monitor nie zwraca uwagi na podstawowy atrybuty. Często potrzebują monitor, który będzie służył do internetu i filmów. Niestety jeśli chodzi o monitor do oglądania filmów powinien on być dobrany właściwie. Powinien odznaczać się wysoką jakością obrazu i nie powinien negatywnie wpływać na nasz wzrok.

Jeśli korzystamy z komputera rzadko np. godzinę czy dwie godziny dziennie to wystarczy nam podstawowy monitor. Przekątna jest w tym wypadku kwestią indywidualną, ale wystarczająca będzie 21-24” . Miłośnicy filmów powinni dostosować monitor do swoich potrzeb. Musi on zastąpić telewizor dlatego powinien oferować dobry jakościowo obraz. Powinien mieć większą przekątną np. 32”, żeby nie musieć siedzieć blisko ekranu.

Gdzie sprawdzi się monitor UltraWide?

Zastosowaniach dla monitora funkcji UltraWide przynosi wiele korzyści. Są to naprawdę ciekawe konstrukcje i rozwiązania. Są między innymi doskonałą alternatywą dla dwóch monitorów. Podłączasz tylko, tylko jedno gniazdo. Nie wszystkie laptopy mają przecież po dwa porty wideo. Dwa urządzenia zajmą też najpewniej więcej miejsca niż jeden, z uwagi na ramki. Te w starszych monitorach potrafiły być naprawdę okazałe.

Monitory UltraWide to doskonały wybór dla programistów czy grafików.  Kody html są długim, skomplikowanym i rozgałęzionymi znakami. Zamiast więc przewijać zakodowaną tabelę i sprawdzać poprawność kodu, możemy bez problemu ustawić ekran w pionie, i wtedy sprawniej i szybciej wzrokiem ciąg znaków. UltraWide mogą wykorzystać osoby o raz fani gier. Bardzo dobrze funkcja ta sprawdzi się w wirtualnych grach albo w grach takich jak wyścigi. W polu widzenia możemy zobaczyć więcej obrazu, dzięki czemu możemy kontrolować sytuację na torze. Ułatwi to graczom zachować odpowiednią odległość od drugiego pojazdu, od pobocza czy pozwoli dobrze wejść w zakręt. Gra będzie pełna doznań i emocji. A o to przecież w grach chodzi.

Dlatego warto zainwestować w monitor, który spełni nasze oczekiwania. Monitor musi odpowiadać naszym potrzebom. Musi spełniać swoja rolę przy pracy. Każda praca jest inna dlatego dobierzmy monitor odpowiednio do naszego zakresu pracy.

angielski

Technologia