Jakie auto wypożyczyć na wakacje?

Jakie auto wypożyczyć na wakacje?

Rynek motoryzacyjny jest bardzo zróżnicowany, co można zaobserwować, przechadzając się po losowym parkingu. Jest on dostosowany do potrzeb klientów, które różnią się w zależności od tego, do czego na co dzień wykorzystuje się samochód. Bardzo często jest tak, że na co dzień wiele osób porusza się po zatłoczonych miastach, podczas gdy raz lub dwa razy do roku wyjeżdża na wakacje. Jeśli utrzymywanie na co dzień dużego, wygodnego w trasie SUV’a lub sedana jest nieopłacalne, z pomocą przychodzą wypożyczalnie samochodów, które w atrakcyjnych cenach oferują auta różnych segmentów.

Czy skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów jest opłacalne?

Większość rodzin nie potrzebuje na co dzień utrzymywać dużych aut, które są wygodne do jazdy po drogach ekspresowych i autostradach. Jeśli na co dzień ktoś jeździ po mieście, jazda wielkim SUV’em lub nawet autem z nadwoziem kombi, nie koniecznie będzie wygodna, zwłaszcza mieszkając w zakorkowanych miastach, w których nie dość, że trudno się jeździ, to jeszcze trudniej znajduje się miejsce do zaparkowania. W takiej sytuacji o wiele lepiej sprawdzą się małe, kompaktowe auta. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy raz na jakiś czas, na przykład w wakacje chce się wyjechać z rodziną w kilka osób. Wtedy przydaje się dodatkowa przestrzeń bagażowa, mocniejszy silnik, a nawet możliwość zamontowania dodatkowych bagażników dachowych.  Skorzystanie z wypożyczalni samochodów https://www.readyrent.pl jest wtedy bardzo opłacalne, gdyż nawet jeśli rozpatruje się tygodniowe wyjazdy na wakacje, to koszt wynajmu auta na taki czas, nie powinien przekroczyć kilkuset złotych, a w przypadku mocniejszych i lepiej wyposażonych aut, tysiąca złotych. Jest to cena dość atrakcyjna, zwłaszcza że kupując takie auto na własność, sama różnica pomiędzy ubezpieczeniem go, a małego, miejskiego autka może wynieść tyle, ile trzeba zapłacić za tygodniowy wynajem. Kalkulując opłacalność takiego rozwiązania, trzeba też wziąć pod uwagę dużo wyższą cenę samochodu, większe koszty eksploatacyjne, a także wyższe spalanie. Reasumując udanie się do wypożyczalni samochodów kilka razy do roku, jest o wiele bardziej rozsądne ekonomicznie, niż kupowanie dużego, dobrze wyposażonego auta do jazdy na co dzień. 

Jakim autem wybrać się na wakacje?

Wybierając się w dłuższe trasy z rodziną, warto rozpatrzyć cztery, podstawowe kategorie aut. Są to:

  • SUV’y
  • Kombi
  • Duże sedany 
  • Vany

W przeciętnej wypożyczalni samochodów https://www.readyrent.pl/pomoc-drogowa-szczecin.html powinny być dostępne wszystkie, z wyżej wymienionych rodzajów aut. Pierwszym wyborem wielu osób często są bardzo modne w ostatnich latach SUV’y. Charakteryzują się one tym, że mają bardzo dużo przestrzeni dla kierowcy oraz pasażerów, a także dysponują relatywnie dużą ilością miejsca na bagaże. Przeważnie występują też w wersjach z mocnymi silnikami, co sprawia, że wygodnie się nimi podróżuje nawet w trudnych, na przykład górskich warunkach. Jest to więc wybór idealnie pasujący, jeśli ktoś wybiera się w góry, szczególnie gdy wyjazd planowany jest na zimowe miesiące, gdy walory terenowe SUV’ów będą bardzo dużym atutem. Kolejną opcją jest klasyczne kombi, które przede wszystkim od zwykłego auta różni się o wiele bardziej pojemnym bagażnikiem oraz większą ilością miejsca na tylnej kanapie, co z pewnością ucieszy pasażerów, zwłaszcza podczas długich, kilkugodzinnych podróży. Jeśli jednak rodzina nie zabiera za sobą zbyt wielu bagaży, to może wystarczyć zwykły sedan, w odpowiednio skonfigurowanej wersji. 

Propozycją dla największych rodzin są Van’y i miniVany https://automaks.pl/renault-trafic-2/, które są najbardziej funkcjonalne dla rodzin podróżujących w kilka osób, z dużą ilością bagażu. Często mogą one pomieścić nawet do dziewięciu osób, co sprawia, że zmieszczą nawet najliczniejsze rodziny. Decydując się na wynajęcie auta, warto zwrócić uwagę, aby miało ono odpowiedni silnik, który podoła w długiej trasie, a optymalną wersją byłaby taka, która posiada również napęd na cztery koła. Są to najwygodniejsze auta, które sprawiają najmniej problemów w terenie, i w mieście spisują się równie dobrze. 

Wypożyczalnia samochodów, a wyjazd na urlop

Większość wypożyczalni określa z góry dzienny limit kilometrów, ale oferty profesjonalnych wypożyczalni są na tyle rozbudowane, że uwzględniają także potrzeby klientów, którzy wyjeżdżają w długie, kilkuset kilometrowe trasy. Dlatego też, udając się do wypożyczalni samochodów https://www.readyrent.pl/wynajem-busow-szczecin.html, należy od razu ustalić szczegółowe warunki umowy, limit kilometrów oraz ewentualną wysokość dopłaty za jego przekroczenie, a także ewentualną możliwość wyjazdu za granicę. Chcąc wyjechać wypożyczonym autem poza granice Polski, przeważnie jest taka możliwość, choć niekiedy trzeba uiścić dodatkową dopłatę. Wyjeżdżając w długą trasę wypożyczonym autem, należy również dobrze sprawdzić, czy samochód ma pełne ubezpieczenie oraz pakiet Assistance, który umożliwi skorzystanie z pomocy zewnętrzne firmy ubezpieczeniowej, jeśli zajdzie taka konieczność. Jest to bardzo istotny detal, zwłaszcza gdy jest się kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. 

angielski

Transport Usługi