Leczenie chorób ortopedycznych w Szczecinie

Leczenie chorób ortopedycznych w Szczecinie

Ortopeda jest jednym z najbardziej poszukiwanych specjalistów na świecie. I dzieje się tak pomimo faktu, że do wstępnej diagnozy nie potrzebuje żadnych środków pomocniczych, a stosowane przez niego metody leczenia są bardzo skuteczne. Ortopedia ma na celu korygowanie zaburzeń w ludzkim ciele wynikające z urazów lub chorób. Dlatego specjaliści uważani za najpopularniejszych specjalistów, którzy są równie dobrze zorientowani w urazach i eliminacji ich konsekwencji. Mieszkając na Pobrzeżu Szczecińskim, nie będzie problemu z zarezerwowaniem konsultacji, doświadczony ortopeda w Szczecinie https://ortho-expert.pl przyjmuje pacjentów w każdym wieku.

Co może zrobić ortopeda w Szczecinie?

Każdy specjalista tego profilu jest w stanie leczyć skręcenia i złamania oraz korygować zwichnięcia. Jest on w stanie:

 • Skorygować nieprawidłową postawę ciała
 • Wybrać produkty ortopedyczne dla osób z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego
 • Wstrzykiwać leki do stawów
 • Wykonać endoprotetykę (w przypadku chirurga-ortopedy).

To nie jest pełna lista, taki lekarz jest w stanie zastosować leczenie u osób z przewlekłymi chorobami stawów. Łatwość i bezbolesność ruchów zapewniają zdrowe stawy. Chronicznym bólem i odchyleniom w układzie mięśniowo-szkieletowym towarzyszy dyskomfort. Ciężkie przypadki powodują niepełnosprawność, bezruch. Zapobieganie rozwojowi choroby, jej występowaniu jest głównym zadaniem ortopedy.

Ortopeda w Szczecinie – leczenie

Istnieje wiele chorób układu ruchowego. Aby zidentyfikować przyczyny i konsekwencje choroby, diagnostyką musi zająć się ortopeda z dużym doświadczeniem i wiedzą. Dokładna i wczesna diagnoza determinuje leczenie. Jest to bardzo ważne w ortopedii dziecięcej. Początki choroby często stwierdza się w dzieciństwie. Rodzice muszą monitorować stan kręgosłupa, stawów u dziecka. Są wrażliwe w młodym wieku. Zmiany w kościach mogą wystąpić niepostrzeżenie, rozwijać się powoli. Nieprawidłowa pozycja stóp prowadzi do napięcia mięśni dolnej części nogi, stawy kolanowe są przeciążone, cierpi obszar lędźwiowy. Ciąg odchyleń się rozszerza, choroba się rozwija. Profesjonalizm ortopedy w Szczecinie pozwala zauważyć wszystkie nieprawidłowości i pomóc pacjentowi w uporaniu się z tym problemem.

Przyczynami odchyleń mogą być:

 • Zaburzenia wrodzone, wady rozwojowe
 • Choroby zawodowe
 • Infekcje
 • Obrażenia, ich konsekwencje.

Leczenie układu mięśniowo-szkieletowego

W przypadku bólu stawów, skręceń, zmian w kręgosłupie należy skontaktować się z ortopedą w Szczecinie. Zespół bólu może wyeliminować za pomocą blokad, żele stymulują uwalnianie płynu stawowego. W szczególnych przypadkach przeprowadzana jest operacja. Ortopeda zaleca noszenie specjalnych wkładek, gorsetów. Zastosuje kinezyterapię. Nowoczesne opcje diagnostyki i leczenia dają każdemu szansę na powrót do zdrowia.

Różnice między ortopedą a chirurgiem

Nieświadomi ludzie czasami mylą tych specjalistów. W rzeczywistości istnieje między nimi duża różnica. Ortopeda https://ortho-expert.pl/lekarze/ nie wykonuje operacji na narządach wewnętrznych, jego polem działania są kości i stawy. Głównym zadaniem jest przywrócenie prawidłowego kształtu układu mięśniowo-szkieletowego. Chociaż czasami zdarzają się trudne sytuacje, gdy bez dokładnego badania nie jest jasne, do którego specjalisty wysłać pacjenta.

Operacje wykonywane przez ortopedę traumatologa

Takie procedury są podzielone na dwa typy – awaryjne i zaplanowane. Najczęstszą procedurą wśród pierwszych jest naprawa uszkodzonych kości za pomocą śrub. Artroskopia, praca z nieprawidłowo połączonymi kośćmi, endoprotetyka określane są zgodnie z planem. W tym drugim przypadku lekarz zmienia zdeformowany staw w sztuczną protezę. Artroskopia jest popularną procedurą, która pozwala dokładnie określić przyczynę bólu. Do stawu wkładany jest specjalny przewodnik z kamerą, a lekarz może dokładnie zbadać przyczynę zapalenia.

Ostroga piętowa wymaga konsultacji z ortopedą

Ostroga piętowa (zapalenie powięzi podeszwy) to proces zapalny w tkankach miękkich pięty, który powoduje wzrost kości w pięcie (osteofity). Znacznie częściej kobiety po 40 roku życia cierpią na ostrogi piętowe, u mężczyzn zapalenie powięzi może rozwinąć się u sportowców. Ortopeda kieruje się badaniem pacjenta, a także radiografią stopy i ultradźwiękami tkanek miękkich stopy. Jeśli prześwietlenie nie wykryje osteofitów, ortopeda sprawdza pacjenta pod kątem chorób, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zespół Reitera.

Objawy ostrogi – ból podczas naciskania na piętę, chodzenia, stania. Silniejszy ból odczuwany jest rano. Kiedy pojawia się ból w pięcie, najważniejsze jest, aby nie stosować ludowych przepisów. Nie będzie żadnych korzyści, a szkody mogą być wyrządzone nawet bardzo znaczne. Przed wizytą u ortopedy w Szczecinie można wziąć środki przeciwbólowe, wykonać masaż.

Leczenie ostrogi piętowej:

 • Ciągłe noszenie specjalnych butów ortopedycznych, wkładek w celu zmniejszenia obciążenia pięty
 • Specjalne maści, plastry, ciepłe kąpiele
 • Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
 • Terapia ultradźwiękowa
 • Leczenie zimnem
 • Terapia falą uderzeniową.

W ciężkich przypadkach, z nieskutecznością leczenia zachowawczego, ortopedzi uciekają się do chirurgicznego usunięcia osteofitów.

 

angielski

Usługi Zdrowie