Medycyna estetyczna po 60. Jakie zabiegi skutecznie cię odmłodzą?

Medycyna estetyczna po 60. Jakie zabiegi skutecznie cię odmłodzą?

Po 60. czas nieubłaganie odciska swoje piętno na twarzy. Mimo lat dbania o organizm, nawilżania cery, zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej w pewnym momencie zobaczysz, że skóra nie jest już tak jędrna i gładka jak w młodości. Można się z tym pogodzić lub poszukać specjalisty, który umiejętnie przywróci skórze świeżość i ją ujędrni https://holisticclinic.pl/oferta/botox-2.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się szczególną popularności ze względu na swoje odmładzające działanie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, sprawdzając które zabiegi są ulubionymi procedurami Polek po 60.

Laseroterapia – magiczne właściwości wiązki lasera

Polki uwielbiają zabiegi laserowe. Dlaczego? Każdy przeprowadzony zabieg wiąże się z doskonałymi efektami – w zależności od ustawionych paramentów można dzięki niemu wygładzić zmarszczki, bruzdy, pozbyć się przebarwień i ujędrnić skórę. Laseroterapia wiąże się z okresem rekonwalescencji, który może trwać ok. tygodnia. Warto w tym czasie stosować maści przepisane przez specjalistę, wykonującego zabieg i trzymać się jego zaleceń.
Najczęstszymi powikłaniami, które możemy zaobserwować po laseroterapiach są:

– opuchlizna (utrzymuje się ok. 3-4 dni)

– zaczerwienienie i pieczenie skóry (2-3 dni)

– strupki i łuszczenie się skóry (do tygodnia)

Po kilku dniach zmiany można ukryć, korzystając np. z fluidów mineralnych i delikatnych podkładów. Najistotniejszą kwestią jest stosowanie wysokich filtrów UV podczas gojenia oraz przez kilka miesięcy po zabiegu (konieczne ze względu na możliwość wystąpienia dużych przebarwień słonecznych).

Zobacz również:

 

Moc wampirzego liftingu

Lifting na miarę XXI wieku to ten, który nie jest inwazyjny i nie pozostawia szpecących blizn. Ogromna popularność “wampirzego liftingu” w medycynie estetycznej bierze się stąd, że jest on naturalnym, skutecznym  środkiem na poprawę owalu twarzy. Z jego właściwości korzystały największe gwiazdy, zabieg jest bowiem w pełni bezpieczny i gwarantuje naturalny efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Szczególnie polecany alergikom ze względu na znikomą ilość substancji uczulających.

Kwas hialuronowy: wypełnienie, nawilżenie, wolumetria

Kobiety po 60. skarżą się na wiele problemów, którym może zaradzić zwykły kwas hialuronowy. Opadający owal i bruzdy nie są problemami z którymi trzeba walczyć sposobami operacyjnymi: czasem wystarczy umiejętne ostrzyknięcie twarzy wypełniaczem na bazie kwasu, aby osiągnąć efekt uniesienia owalu i rozprostowania zmarszczek. Warto zapytać lekarza medycyny estetycznej, jakiego preparatu użyje i jaką gęstość ma produkt: od tych parametrów zależy późniejsza wchłanialność kwasu.

Toksyna botulinowa na uciążliwe zmarszczki mimiczne

Zmarszczki, które powstają wskutek kurczenia się mięśni można zlikwidować stosując znany na całym świecie preparat: botoks. Mimo wielu zalet wzbudza on wciąż pewne obawy pacjentek. Niesłusznie: odpowiednio podany zapewnia rezultaty, których nie uzyskamy za pomocą innych preparatów https://holisticclinic.pl/kategoria/medycyna-estetyczna-cialo/problem/ujedrnianie-skory-ciala/. Warto powtarzać zabieg na bazie botoksu co ok. pół roku: dzięki takiej prewencji unikniemy tworzenia się zmarszczek mimicznych.

angielski

Uroda Zdrowie