Medycyna estetyczna po 60. Jakie zabiegi skutecznie cię odmłodzą?

Po 60. czas nieubłaganie odciska swoje piętno na twarzy. Mimo lat dbania o organizm, nawilżania cery, zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej w pewnym momencie zobaczysz, że skóra nie jest już tak jędrna i gładka jak w młodości. Można się z tym pogodzić lub poszukać specjalisty, który umiejętnie przywróci skórze świeżość i ją ujędrni. Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się szczególną po

medycyna estetyczna po 60.
Medycyna estetyczna

pularności ze względu na swoje odmładzające działanie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, sprawdzając które zabiegi są ulubionymi procedurami Polek po 60.

Laseroterapia – magiczne właściwości wiązki lasera

Polki uwielbiają zabiegi laserowe. Dlaczego? Każdy przeprowadzony zabieg wiąże się z doskonałymi efektami – w zależności od ustawionych paramentów można dzięki niemu wygładzić zmarszczki, bruzdy, pozbyć się przebarwień i ujędrnić skórę. Laseroterapia wiąże się z okresem rekonwalescencji, który może trwać ok. tygodnia. Warto w tym czasie stosować maści przepisane przez specjalistę, wykonującego zabieg i trzymać się jego zaleceń. Najczęstszymi powikłaniami, które możemy zaobserwować po laseroterapiach są:

 

– opuchlizna (utrzymuje się ok. 3-4 dni)

– zaczerwienienie i pieczenie skóry (2-3 dni)

– strupki i łuszczenie się skóry (do tygodnia)

 

Po kilku dniach zmiany można ukryć, korzystając np. z fluidów mineralnych i delikatnych podkładów. Najistotniejszą kwestią jest stosowanie wysokich filtrów UV podczas gojenia oraz przez kilka miesięcy po zabiegu (konieczne ze względu na możliwość wystąpienia dużych przebarwień słonecznych).  

Moc wampirzego liftingu

Lifting na miarę XXI wieku to ten, który nie jest inwazyjny i nie pozostawia szpecących blizn. Ogromna popularność “wampirzego liftingu” w medycynie estetycznej bierze się stąd, że jest on naturalnym, skutecznym  środkiem na poprawę owalu twarzy. Z jego właściwości korzystały największe gwiazdy, zabieg jest bowiem w pełni bezpieczny i gwarantuje naturalny efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Szczególnie polecany alergikom ze względu na znikomą ilość substancji uczulających. 

Kwas hialuronowy: wypełnienie, nawilżenie, wolumetria

Kobiety po 60. skarżą się na wiele problemów, którym może zaradzić zwykły kwas hialuronowy. Opadający owal i bruzdy nie są problemami z którymi trzeba walczyć sposobami operacyjnymi: czasem wystarczy umiejętne ostrzyknięcie twarzy wypełniaczem na bazie kwasu, aby osiągnąć efekt uniesienia owalu i rozprostowania zmarszczek.

Warto zapytać lekarza medycyny estetycznej, jakiego preparatu użyje i jaką gęstość ma produkt: od tych parametrów zależy późniejsza wchłanialność kwasu. 

Toksyna botulinowa na uciążliwe zmarszczki mimiczne

Zmarszczki, które powstają wskutek kurczenia się mięśni można zlikwidować stosując znany na całym świecie preparat: botoks. Mimo wielu zalet wzbudza on wciąż pewne obawy pacjentek. Niesłusznie: odpowiednio podany zapewnia rezultaty, których nie uzyskamy za pomocą innych preparatów. Warto powtarzać zabieg na bazie botoksu co ok. pół roku: dzięki takiej prewencji unikniemy tworzenia się zmarszczek mimicznych.