Mieszkania na sprzedaż – w jaki sposób szybko sprzedać swoją nieruchomość?

Mieszkania na sprzedaż – w jaki sposób szybko sprzedać swoją nieruchomość?

mieszkania szczecin Perspektywy cen mieszkań w przyszłym roku mogą nie być tak ponure, jak w zeszłych latach, ale pomimo tego nie będą one raczej rekordowo wysokie. To dobra wiadomość dla potencjalnych kupujących, którzy próbują kupić swoje mieszkanie na rynku wtórnym, ale niezbyt dobra, jeśli planujesz sprzedać swój dom.

Co więc można zrobić, aby zmaksymalizować szansę mieszkania na sprzedaż ?

http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz

1. Wybierz dobrze swojego agenta nieruchomości Nie musisz wystawiać mieszkania na sprzedaż za pośrednictwem agenta nieruchomości, ale jeśli uważasz, że to słuszne decyzja, wybierz go ostrożnie. Jest to zawsze ważne, ale jeszcze bardziej na powolnym, nasyconym rynku, na którym mieszkania na sprzedaż znajdują się przez kilka miesięcy. Zapytaj znajomych i sąsiadów o rekomendacje, poszukaj agentów sprzedających nieruchomości podobne do Twoich i poproś trzy lub cztery firmy, aby przygotowały dla Ciebie wycenę. Wybierz kogoś, kto jest entuzjastycznie nastawiony do mieszkania na sprzedaż i kogoś, kto widzi i będzie sprzedawał pozytywy. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na agencję, która jest częścią większej sieci, Twój dom powinien również pojawić się w bazie danych w innych oddziałach.

2. Walcz o wycenę Nie akceptuj pierwszej wyceny agenta, nie widząc, czy możesz uzyskać lepszą ofertę w innym miejscu. Dotyczy to także pierwszej podanej stawki za pomoc w sprzedaży mieszkania. Z drugiej strony kuszące jest, aby uzyskać jak najwyższą wycenę, ale bądź realistą. Sprawdź ceny podobnych nieruchomości, aby dowiedzieć się, jakiej kwoty możesz oczekiwać. Podczas gdy krajowe indeksy cen nieruchomości mogą dać Ci wyobrażenie o trendach rynkowych, w niektórych obszarach kraju, a nawet miasta, można uzyskać znacznie wyższą cenę za mieszkanie.

3. Zorganizuj się Przygotuj plik zawierający wszystkie dokumenty dotyczące mieszkania na sprzedaż https://natropienieruchomosci.pl/sprzedaz/nieruchomosci/koszalin/ . Dołącz wszelkie gwarancje na naprawy, certyfikaty na prace związane z gazem i elektrycznością, rachunki za podatek lokalny i wszelkie inne dokumenty, które posiadasz. Zrób to z wyprzedzeniem – będziesz gotowy do działania od razu, gdy tylko pojawi się oferta. Poświęcenie czasu na zebranie odpowiednich dokumentów może sprawić, że jako sprzedawca będziesz nerwowy, a w czasach, gdy liczy się przede wszystkim czas sprzedaży, nerwy nie są dobrym doradcą.

4. Usuń wszelki bałagan z mieszkania na sprzedaż Przygotuj się na oglądanie mieszkania. Utrzymuj porządek w pokojach, zaprzyjaźnij się z regularnym odkurzaniem i usuwaj naczynia ze zlewu. Chodzi o to, aby pokazać, że jest to atrakcyjne, funkcjonalne mieszkanie. Pozostawienie leżących na wierzchu rzeczy może wywołać wrażenie braku wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. Jest to ważne szczególnie, kiedy na rynku jest wiele podobnych ofert. Czasem decydują niuanse.

5. Ulepsz swoje mieszkanie Nie remontuj całej nieruchomości, ale naprawiaj to, co jest oczywiście uszkodzone. Kupujący od razu pomyśli, że jest poważny problem, nawet jeśli tak nie jest. Jeśli wynajmujesz swoje mieszkanie, może ono wymagać odświeżenia. Nie musisz obsesyjnie depersonalizować domu, ale jeśli pokoje są pomalowane na jaskrawe kolory, powinieneś wziąć pod uwagę szybkie pomalowanie ich neutralną farbą. Kupujący zawsze próbują sobie wyobrazić siebie żyjących w Twoim mieszkaniu. Dlatego warto zminimalizować osobiste rzeczy, takie jak zdjęcia, we wnętrzu. Skup się przede wszystkim na pierwszych wrażeniach. Pomaluj drzwi wejściowe, uporządkuj korytarz i spraw, aby wejście było jak najbardziej przyjazne. Staraj się jak najlepiej poprawić pomieszczenia ogólnodostępne. Jeśli wyglądają na zaniedbane, okaże się, że budynek nie jest dobrze utrzymany.

6. Ale nie przepłacaj… Kupujący mieszkania na sprzedaż często lubią się urządzić po swojemu, więc nie marnuj swoich pieniędzy na próbę odgadnięcia tego, co im się spodoba. Jeśli kuchnia nie wygląda już bardzo nowocześnie, nie wydawaj pieniędzy na jej wymianę – jest mała szansa, że ​​odzyskasz swoje zainwestowane w to pieniądze. Nie wymieniaj dywanów, ale po prostu je usuń.

7. Nie osaczaj kupujących Dobry pośrednik nieruchomości sam pokaże potencjalnym nabywcom nowe mieszkania na sprzedaż. Nie powinno być wówczas w środku ani zwierząt, ani dzieci. Wyślij ich na spacer na czas oględzin. Jeśli chcesz być w domu w tym czasie, bądź miły, ale dyskretny. Najtrudniejszą do sprzedania nieruchomością jest ta, w której właściciele włóczą się w tle. Ludzie czują się nieswojo, gdy właściciel jest w pobliżu, nie chcą komentować mieszkania na sprzedaż na głos i często chcą wyjść z niego zbyt szybko. 8. Kontaktuj się ze swoimi agentem Dobry pośrednik w obrocie nieruchomości udziela informacji zwrotnych po każdym obejrzeniu i szczerze mówi o wszystkim, co powinieneś zmienić. Poproś, aby otwarcie powiedział, co nie odpowiadało oglądającym. Dowiedz się, co skłoniło kupujących do wybrania innej nieruchomości i, w miarę możliwości, wprowadź zmiany. Agenci nie powinni przesadzać z pozytywami nieruchomości. Jeśli nie masz pewności, że Twój agent robi wszystko, co możliwe, aby sprzedać Twój dom, być może nadszedł czas, aby zawiadomić go o zamknięciu umowy i spróbować gdzieś indziej?

 

Polecamy nowe domy i nowe mieszkania w Szczecinie.

angielski

Nieruchomości