Okleina samoprzylepna na meble – szybka metamorfoza mebli

Okleina samoprzylepna na meble – szybka metamorfoza mebli

Zniszczony, niemodny mebel nie jest już problemem. Nie trzeba go wyrzucać, jeżeli nie było w planie kupna nowych mebli. Kredens, szafa, kufer, komoda, czy stół wyprodukowane kilkadziesiąt lat temu mogą mieć sporą wartość finansową i mentalną. Profesjonalna renowacja mebla jest naprawdę droga, więc pozostaje odnowienie tego cennego przedmiotu domowymi sposobami. Z pomocą wszystkim, którzy chcieliby zmienić wygląd swoich mebli, przychodzą samoprzylepne okleiny do mebli – niedrogi, a jednocześnie bardzo efektowny i trwały sposób na zmianę wizerunku   drewnianych elementów wyposażenia wnętrz.

Dopasowanie mebli do aktualnej aranżacji

Okleina samoprzylepna na mebleModa jest po to, aby się nią bawić – dotyczy to również urządzania wnętrz. Aktualne trendy wzbudzają zainteresowanie ze względu na różnorodność – od skandynawskiego minimalizmu do  bogactwa i przepychu stylu  kolonialnego. Jest w czym wybierać, a piękne zdjęcia aranżacji wnętrz sprawią, że coraz więcej propozycji uznajemy za ładne i godne uwagi.  Projektanci wnętrz radzą, aby urządzając pomieszczenia w mieszkaniu lub domu postawić na funkcjonalną i jednocześnie estetyczną bazę.  Dodatków wykończeniowych jest mnóstwo i naprawdę można coś dobrać do każdego wnętrza.  Meble nawet po latach mogą wyglądać pięknie. Najprostszym i najtańszym sposobem przywrócenia meblom dawnej świetności jest okleina samoprzylepna do mebli. Odświeżenie zniszczonego mebla za pomocą okleiny zajmuje chwilę, a efekt zachwyca wiele lat. Odpowiednio dobrany wzór okleiny samoprzylepnej do mebli odświeży aranżację, nada pomieszczeniu i meblom „nowego życia”. Dzięki niej możemy nadać szafce, blatom lub komodzie wykończenie, które będzie pasowało do obecnego gustu domowników.  W końcu aranżacja wnętrza, która odpowiada aktualnym potrzebom rodziny, sprawia, że człowiek w swoim domu czuje się bezpiecznie i komfortowo. Aby jednak okładzina mogła zastąpić poprzedni front mebla i wyglądała doskonale, musi zostać prawidłowo nałożona i oczywiście pasować do całego wystroju.

Kiedy warto wykorzystać okleinę samoprzylepną?

Okleina samoprzylepna do mebli to najwygodniejszy sposób zmiany wyglądu mebla. Przyda się, kiedy meble tracą na świeżości i jakości, a w oczach właścicieli stają się stare i nudne lub przestały pasować do wystroju pomieszczenia. Nie zawsze chcemy się pozbyć starych mebli, bo np.: są pakowne lub przypominają o kimś ważnym lub mają swoją historię.  Na wymianę mebli może brakować pieniędzy. Jeżeli stare meble nadają się jeszcze do użytku, tylko przestały podobać się właścicielom,  to można je uratować przy użyciu okleiny samoprzylepnej do mebli. Jest idealna na każdą gładką powierzchnię. Można jej użyć do renowacji takich powierzchni meblowych, jak: frontów szafek łazienkowych, frontów szafek kuchennych, blatów, biurek, szaf, regałów, półek wiszących, komody, ozdobnych mebli w rodzaju sekretarzyków, witryn, czy kredensów, paneli ściennych, parapetów i drzwi.

Skrupulatne położenie okleiny

Przed przystąpieniem do położenia okleiny samoprzylepnej do mebli, powierzchnię na którą będzie ozdabiać okleina, należy oczyścić z kurzu i tłuszczu oraz umyć. Nakładanie okleiny wymaga skrupulatności i dokładnego wymierzenia materiału. Należy ją nakładać powoli i niezwykle precyzyjnie, aby uniknąć powstawania pęcherzy i zagnieceń. Do  oklejania mebli trzeba przygotować kilka niezbędnych rzeczy, np.: nożyczki tradycyjne lub nożyce do tapet, ołówek do zakreślania poszczególnych miejsc, linijka oraz dowolne narzędzie do wyrównywania oklejanej powierzchni, może to być wałek malarski. Okleinę trzeba przyciąć stosownie do wymiaru mebla. Należy zostawić 2-4 cm zapasu. Oklejanie rozpoczyna się od dowolnego fragmentu mebla, choć najlepiej zacząć od krawędzi. Nie należy odrywać całego paska od razu, bo można zniszczyć okleinę samoprzylepną do mebli.  Należy kleić po kawałku. Okleinę dopasowuje się do powierzchni i delikatnie dociska ściągaczką, tak, aby zapobiec powstaniu nieestetycznych pęcherzyków  z powietrzem. W sytuacji, kiedy mimo wszelkich starań pojawią się bąbelki, to nakłuwa się je igłą i wyciska powietrze.

Szerokie zastosowanie okleiny

Za pomocą okleiny samoprzylepnej do mebli  wyczarować zupełnie nowy mebel do pokoju, zestaw mebli kuchennych czy łazienkowych. To tańszy sposób na uratowanie ulubionych mebli , które po odnowieniu prezentują się jeszcze bardzo dobrze i zaskakują eleganckim wyglądem. Z okleiną można zaszaleć i jedną szafki okleinami w różnych kolorach. Ważne, aby kolory i wzory oklein pasowały do siebie i całości wystroju wnętrza. Dostępne są także specjalne okleiny na meble dziecięce z ulubionymi bohaterami najmłodszych. Na przesuwnej szafie sprawdzą geometryczne wzory z efektem 3D. Taka okleina na szafie jest świetnym i kreatywnym pomysłem na oryginalną dekorację wnętrza, przy założeniu, że w pokoju nie zbyt wielu ozdób, a meble mają raczej prostą formę. Przyklejając okleinę, w kilka minut odmieniamy wnętrze i zyskamy bardzo ciekawy wystrój. Pomieszczenie nabiera indywidualnego charakteru.

Wnętrze