Rodzaje bram garażowych. Jaka brama garażowa jest najlepsza?

Rodzaje bram garażowych. Jaka brama garażowa jest najlepsza?

Bramy garażowe służą nam na co dzień, ułatwiają wjazd do garażu, czy też izolują owe pomieszczenie przed utratą ciepła. Jak wybrać właściwą bramę garażową?  

Producenci są w stanie zaproponować nam kilka różnych rodzajów bram garażowych. Bramy montowane w garażach różnią się od siebie budową, jak i sposobem otwarcia. W ofercie firm sprzedających bramy garażowe http://unitrade.com.pl/oferta/domy-i-rezydencje/ znajdują się bramy rozwierane, bramy rolowane, bramy segmentowe, czy też bramy uchylne. 

Rodzaje bram garażowych

Bramy uchylne (nazywane także płytowymi). Jest najbardziej popularny typ bramy garażowej. Celem otwarcia bramy uchylnej potrzebne będzie miejsce przed garażem, ponieważ dolna jej część wysuwa się na zewnątrz. Zatem jeżeli podjazd jest zbyt mały, nie wybierajmy tejże bramy. 

Bramy segmentowe ( nazywane sekcyjnymi ). Bramy segmentowe dzielimy na boczne i górne http://nowakbramy.pl/oferta/rozwierne/. W trakcie otwierania nie zajmą nam przestrzeni przed garażem, więc stanowią idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie jest krótki podjazd. Bramy segmentowe sprawdzą się także w garażach, które wychodzą na ulice. Są również szczelniejsze, aniżeli bramy uchylne, zatem warto je zamontować w ogrzewanych garażach. Bramy segmentowe można także stosować w otworach mających łukowe nadproże. 

Bramy rolowane (nazywane żaluzjowymi). Bramy żaluzjowe działają na zasadzie rolety okiennej i zajmują mało miejsca. Są niezwykle wygodne w eksploatacji, niemniej jednak nie wszyscy producenci posiadają je we własnej ofercie. Bramy rolowane trzeba kupić wraz z napędem elektrycznym. 

Bramy otwierane na boki. Bramy rozwierane są najstarszym typem bram, który w ofercie producentów pojawia się dosyć rzadko. Możemy je zamówić w warsztatach rzemieślniczych. Otwieranie skrzydeł wymagać będzie sporo miejsca i nie za każdym razem możliwie jest zamontowanie napędu elektrycznego. 

Kryteria wyboru bramy garażowej

 Cena nie jest już najważniejszym kryterium co do wyboru bramy garażowej. Bardziej istotne będą estetyka ale także energooszczędność, niezawodność, ale istotny jest także dobry serwis. Najbardziej istotnym ostatnimi czasy kryterium, które decyduje o wybraniu materiałów budowlanych jest to, jak bardzo mogą one obniżyć koszty eksploatacji domu. Dlatego przykładowo klienci, którzy wybierają bramę do garażu umiejscowionego w bryle budynku wolą nabyć droższą, niemniej odpowiednio ocieploną bramę, a później przez wiele lat oszczędzać na kosztach energii. Jeden większy wydatek w dłuższej perspektywie przyniesie duże oszczędności na koszcie ogrzewania. Coraz bardziej istotnym kryterium jest także estetyka, brama jest bowiem niezwykle ważnym elementem elewacji budynku, który często podkreśla, a czasami nawet i nadaje mu charakter. Zatem tak ważna jest duża gama dekorów, kolorów i wzorów. Klienci zwracają także uwagę na bezpieczeństwo i niezawodność, mają świadomość, iż bezpieczna brama powinna być poddawana regularnym przeglądom. A dobrze wykonany przegląd zapewni wyłącznie producent, mający ugruntowaną renomę i posiadający właściwą sieć serwisów. 

Wykończenie i wyposażenie bram garażowych

  • Materiały z których powstają bramy garażowe. Zwykle wykonuje się je z blachy stalowej, aluminiowej, albo też z drewna. Są także bramy wykonana z blachy miedzianej, albo aluminium z warstwą miedzi, czy brązu,
  • Brama garażowa wraz z ociepleniem, lub bez niego. Jeżeli mamy ogrzewany garaż, który jest wbudowany w dom, a zdecydujemy się na bramę wykonaną z blach, lepiej będzie wybrać jej ocieploną wersję. Do garażu nieogrzewanego wolno stojącego możemy założyć bramę nieocieploną, 
  • Brama garażowa wraz z napędem, czy też bez niego? Bramy garażowe mają zamki ryglujące je w maksymalnie trzech miejscach. Każdą bramę możemy otworzyć za pomocą klucza. Jej podniesienie ułatwią nam uchwyty zamontowane w takim miejscu, ażeby wymagało to użycia niewielkiej siły. Dla wygody naszego korzystania z garażu brama powinna być wyposażona w napęd elektryczny. Dzięki czemu możliwe będzie otwieranie jej pilotem bez konieczności wysiadania z auta, 
  • Wyposażenie dodatkowe. Jeżeli chcemy doświetlić garaż, możemy zamówić bramę wraz z okienkami. Na ogół będą one prostokątne, lub kwadratowe, mogą być również trójkątne, albo owalne. Bramy mogą posiadać także kilka pasów przeszklenia.

Podsumowując powyższy artykuł warto zaznaczyć, iż bramy garażowe można podzielić ze względu na ich rodzaj http://www.nowakbramy.pl/gallery/drzwi-wewnetrzne/. Najstarszy typ to bramy uchylne, które obecnie wykonywane są praktycznie tylko na zamówienie w zakładach rzemieślniczych. Ponadto do wyboru mamy bardziej nowoczesne opcje, czyli bramy rolowane, segmentowe, jak i otwierane na boki. W przypadku niektórych z nich możliwe jest także zamontowanie napędu elektrycznego, co znacznie ułatwia ich otwieranie i jest po prostu wygodnym rozwiązaniem. Podczas wyboru bramy garażowej możemy pokusić się o różnorodne dodatki. Mowa tutaj w szczególności o przeszkleniu bramy w postaci niewielkich okienek, albo też większych pasów, które mogą zajmować większość powierzchni całej bramy. W skrzydle bramy garażowej będziemy w stanie zamontować także drzwi przejściowe. 

 

angielski

Nieruchomości