Skuteczne szukanie pracy

Skuteczne szukanie pracy

Bardzo ważne jest zdobycie rekomendacji, aby znaleźć skutecznie nową pracę. Przygotujmy się też solidnie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Cenne rekomendacje

Sporządźmy listę osób, które mogą wesprzeć naszą kandydaturę i są łatwo dostępni. Gdy będziemy już gotowi do pracy, sięgnijmy do bazy z referencjami. Pamiętajmy też o zaktualizowaniu CV. Możemy nawet wspomnieć o swoich konkretnych umiejętnościach. W ten sposób łatwiej będzie nam znaleźć wymarzoną pracę.

Rozmowa kwalifikacyjna

Przygotujmy się solidnie do rozmowy kwalifikacyjnej, aby jak najlepiej przedstawić swoją osobę. Pamiętajmy o przygotowanie odpowiedzi na pytania o mocne strony, miękkie umiejętności, osiągnięcia i doświadczenie. Uwzględnijmy słowa kluczowe, frazy, by mówić o swoim doświadczeniu, postępach w karierze, samoocenie. Przygotujmy się do tego, co będziemy o sobie mówić. Pracownicy ze Wschodu https://apsprofitpolska.pl/pl/pl/rekrutacja_kadr_pracodawcy_pracownicy_ze_wschodu_pl-html/ również powinni skorzystać z tych rad. Agencja pośrednictwa pracy dla Ukraińców https://apsprofitpolska.pl/pl/pl/pracownicy-z-ukrainy-poznan/ oferuje przeprowadzenie takiej rozmowy kwalifikacyjnej na najwyższym poziomie.

Zdecydujmy, co chcemy robić

Żyjemy w świecie, w którym można robić praktycznie wszystko i wszędzie. Oczywiście łatwiej nam to powiedzieć, gdy już znaleźliśmy pracę.  Jednak istnieje duża szansa, że znajdziemy pracę, która będzie uwzględniać nasze pasje. Zastanówmy się, w którym zawodzie będziemy czuć się najlepiej. Au pair, edukacja i hotelarstwo są najpopularniejszymi miejscami pracy za granicą i nie bez powodu. Są dobrze zorganizowane, dobrze płatne i dają świetną możliwość podszlifowania języka angielskiego.

Sprawdźmy, do jakiego kraju chcemy wyjechać

Zastanówmy się nad regionami i kulturami, które chcemy poznać i zdecydujmy się na spontaniczność, gdy tam już dotrzemy. Cztery kraje są najczęściej wybierane do pracy za granicą: Niemcy, Chiny, Ekwador i Australia. Niemcy znajdują się w środku Europy i mistrzem, jeśli chodzi o miejsca pracy STEM. Oczywiście musimy liczyć się z ciężką pracą, jednak idzie za tym dobre wynagrodzenie. Chiny wyróżniają się najstarszą na świecie cywilizacją. Chiny są globalną potęgą, a biorąc pod uwagę jeszcze ich wielkość, są szansą na pracę prawie dla każdego. Szczególnie przyszli potentaci biznesowi powinniśmy skupić się na poszukiwaniu tutaj pracy. Ekwador charakteryzuje się pięknymi miastami i krajobrazami. Na uwagę zasługuje najwyżej położona stolica świata i wyspy przybrzeżne, Galapagos. Możemy tutaj przeżyć niesamowitą przygodę. Praca za granicą w Australii zapewnia świetną równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Szukanie pracy w innym kraju

Znalezienie pracy w innym kraju wymaga przeprowadzenia pewnej ilości badań i dużego wysiłku. Może zająć nawet kilka miesięcy. Wytrwałość jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Wybierzmy kilak stanowisk, które naprawdę nas interesują. W ten sposób szukanie pracy przyniesie lepsze rezultaty.

Świetne CV

Trochę dodatkowego wysiłku zrobi istotną różnicę. Dotyczy to szczególnie CV i listów motywacyjnych. Tak możemy szybko opracować CV i list motywacyjny, ale musimy być konkurencyjni, jeśli chcemy znaleźć pracę za granicą. Pamiętajmy, że różne kraje mają różne wymagania co do sporządzenia CV i listów motywacyjnym. Świetnym przykładem jest zamieszczenie zdjęcia w CV. W zależności od kraju może występować inne podejście. W Anglii nie powinniśmy nigdy załączać zdjęcia, natomiast w innych krajach Europy, na przykład w Niemczech czy Francji, możemy to zrobić. Wiele krajów azjatyckich również tego wymaga. W USA i Australii możemy go zamieścić, ale nie jest to konieczne.

Wysyłanie aplikacji

Kiedy sporządzimy już CV, pokażmy je rodzicom i znajomym, aby go ocenili. Następnie przygotujmy się do tego, aby go wysyłać. Dostosujmy aplikacje do firm, którym chcemy je wysłać. Pamiętajmy, że im szybciej tym lepiej. Jeśli nie dostaniemy od razu informacji zwrotnej, nie traćmy nadziei. Wykorzystajmy wszelkie aktualizacje w CV, aby nawiązać kontakt i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Znalezienie pracy w innym kraju może wymagać podjęcia wielu prób. Nie zniechęcajmy się, jeśli od razu nie uda nam się znaleźć pracy.

Podszlifujmy swoje umiejętności językowe

Zastanówmy się jaki jest język narodowy w kraju, do którego wyjeżdżamy. Powinniśmy podszlifować swoje umiejętności językowe na przykład dzięki książkom, audiobookom i aplikacjom. Znalezienie pracy w innym kraju jest o wiele łatwiejsze, jeśli znamy już język chociaż na poziomie podstawowym. Skorzystajmy z przydatnych narzędziach i zasobach, aby lepiej nauczyć się lokalnego języka. Wyjeżdżając do takiego kraju jak Holandia, Singapuru i Szwecji powinniśmy znać język angielski, jak i język ojczysty. Dlatego skoncentrujmy się na uczeniu się języków.

Dokumenty i papierkowa robota

W zależności od rodzaju pracy, o jaką się ubiegamy, dobrym pomysłem będzie przygotowanie się kilku kopii dyplomów, CV i innych odpowiednich dokumentów edukacyjnych. Przygotujmy kopie papierowe i cyfrowe. Musimy też przygotować paszport i wizę, w zależności od kraju, do którego wyjeżdżamy. Skontaktujmy się z krajem docelowym i pracodawcą, aby znać przepisy, dotyczące wjazdu i wyjazdu i prawne warunki pracy jako obcokrajowiec w wybranym kraju. To nam ułatwi zatrudnienie w danym kraju.

angielski szwedzki

Praca