Smartfon Apple iPhone 12 64GB – moja recenzja

Smartfon Apple iPhone 12 64GB – moja recenzja

W tym roku swoją premierę miał nowy smartfon flagowy jednej z najpopularniejszych firm na świecie – Apple. Nowy sprzęt amerykańskiego giganta od czasu swojej premiery nie schodzi z ust wszystkich osób profesjonalnie związanych ze światem nowoczesnych technologii. Czy jednak jest tego wart? Czy smartfon Apple iPhone 12 64GB rzeczywiście zasługuje na zakup? Jakimi funkcjami się odznacza i jak wygląda jego żywotność? Co sądzę na jego temat? To tylko niektóre z rzeczy, które zamierzam poruszyć w mojej kompleksowej recenzji.

Nasza subiektywna opinia – jak wypadł nowy smartfon od Apple’a w testach?

Miałem okazję wziąć smartfon Apple iPhone 12 64GB biały (a występuje również w innych kolorach – o tym powiem za chwilę) do ręki i potestować go przez bardziej wymierny czas. W związku z tym mój test może być bardziej wiarygodny, bo jest poparty rzeczywistym korzystaniem z niego. Pierwsze wrażenia z obcowania z tym telefonem można uznać za zdecydowanie poytywne. Jest to telefon smukły, który choć swoim designem może nie zachwycać (jest raczej standardowy), łączy nim nowatorskość ze staroświeckością. Sam w sobie ma też sensowne gabaryty – występuje też w wersji mini, która dodatkowo je zmniejsza. Telefon w moich testach spisał się znakomicie – działał z niesamowicie dużą płynnością, prezentował świetny obraz i dużą gamę kolorów, co cieszyło nasze oczy. Świetnie radził sobie z biometrią i jego oprogramowanie możemy nazwać niezawodnym. Bardzo dużą uwagę przyłożyłem do jego aparatu, który też okazał się strzałem w dziesiątkę. Choć nie jestem profesjonalnym fotografem (co więcej, powiedziałbym, że sporo nam do niego brakuje), jakość zrobionych przeze mnie zdjęć – zarówno w nocy, jak i w dzień – nie pozostawia wiele do życzenia. Nowy iPhone to też niezła wydajność. Jestem naprawdę zaskoczony tym, jak długo był on w stanie działać na jednej baterii. Pod względem wizualnym najnowszy telefon marki Apple sprawuje się znakomicie. Istnieje wiele wersji kolorystycznych, w jakich nabyć możemy smartfon Apple iPhone 12 64GB – biały, czarny, zielony, czerwony. Opcji kolorystycznych mamy naprawdę dużo. Sam telefon przeszedł też niewielki lifting względem swoich poprzednich wersji. Zachował jednak z nich jedno – swój stylowy wygląd, który sprawia, że w rękach biznesmena wygląda profesjonalnie, a studenta czy osoby bardziej szalonej i spontanicznej – po prostu nowocześnie. Smartfona Apple iPhone 12 64GB biały (i każdy inny) nie można jednak nazwać sprzętem bez wad – tych jednak jest znacznie mniej w porównaniu do tych widocznych w poprzednim modelu flagowca Apple. Jak się okazuje, firma uczy się na błędach – w związku z tym poczyniła pod każdym kątem. Z tym, że iPhone 12 może się dla niektórych okazać zbyt kanciasty – zwłaszcza biorąc pod uwagę najnowsze trendy. Nie wprowadza też ogromnej rewolucji – mimo, że niweluje większość wad swojego poprzednika, nie wprowadza żadnej funkcji, która wywoływałaby efekt „wow”. Jest po prostu porządnym smartfonem. Brakuje w nim co prawda odświeżania z częstotliwością wyższą niż 60 Hz, ale i wielu innych mniejszych aspektów, ale nie jest to w żadnym stopniu odczuwalny. Nasze „po prostu” zostało tu użyte w nieco negatywnym tonie – niezamierzenie. Jest to dobry telefon, który zdecydowanie wart jest każdej złotówki. Jego cena z kolei może być różna – w końcu do sprzedaży trafił nie tylko w recenzowanej przez nas formie bazowej, ale też w trzech innych wersjach, różniących się budżetem oraz niektórymi parametrami.

 

Zobacz również:

 

Główne zalety smartfona Apple iPhone 12 64GB w kolorze białym

Aby nieco podsumować wszystkie zalety, z jakimi miałem do czynienia w czasie mojego długiego, a jednocześnie bardzo intensywnego korzystania z najnowszego wynalazku amerykańskiego „jabłuszka”, muszę wspomnieć o:

  • jego świetnym designie, który powinien trafić w gusta zarówno mniej, jak i bardziej wymagających odbiorców; twórcy wyraźnie celowali w zadowolenie każdego – i wyszło im to znakomicie;
  • bardzo przyjemnym wyświetlaczu, na który świetnie się patrzyło, a którego ilość kolorów nas zachwyciła;
  • oprogramowaniu, które znamy już z poprzednich modeli tego flagowca, a które bezsprzecznie zasługuje na uwagę;
  • wydajności, która sprawia, że smartfon ten może być wyborem na długie lata – o ile nie zostaniemy zaskoczeni kolejnym modelem sprzętu Apple’a i nie skusimy się na jego zakup.

Podsumowanie

Czy smartfon Apple iPhone 12 64GB biały (występuje też w innych kolorach) spełnił nasze oczekiwania? Tak. Czy poleciłbym go naszym znajomym? Zdecydowanie tak! Czy jest tani? Niestety, nie, jednak mimo swojej dość dużej jak na polski rynek ceny wciąż uważamy go za godny zainteresowania sprzęt, który można zdecydowanie traktować jako inwestycję w przyszłość. Z produktami marki Apple tak zresztą jest – niektórzy uważają go za zbyt drogie, inni za takie, które kupuje się po to, by zaimponować znajomym, jeszcze inni je chwalą wniebogłosy. Żadna z osób nigdy jednak nie krytykuje ich solidności. Właśnie na nią można liczyć kupując smartfon Apple iPhone 12 64GB – biały, czarny lub jakikolwiek inny.

Technologia