Ubezpieczenie dla firm

Ubezpieczenie dla firm

Jeśli właśnie otworzyliśmy firmę i chcemy wybrać ubezpieczenie, mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. Możemy zdecydować się na ubezpieczenie od zniszczeń, transportowe lub zdarzeń losowych. Warto zastanowić się, jakie dokładnie mamy potrzeby.

Pamiętajmy, że prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ac-samochodu-ciezarowego-i-dostawczego/. Nie musimy jednak jednocześnie brać na siebie całego ryzyka. Możemy wybrać ubezpieczenie, wtedy część ryzyka przejmie ubezpieczyciel.

OC

Polisa OC http://tania-polisa.com/polisa-oc-szczecin/ jest podstawowym rodzajem ubezpieczenia. Niektórzy przedsiębiorcy są nawet zobowiązani do jej posiadania. Przede wszystkim chodzi tutaj o osoby, prowadzące biuro rachunkowe lub kancelarię radcy prawnego. Muszą ją także wykupić lekarze i rzeczoznawcy majątkowi. Jeżeli nie prowadzimy tego typu działalności, możemy wykupić ją dobrowolnie. Jednak jest to bardzo dobry pomysł. Jesteśmy wtedy bezpieczni, gdy w wyniku naszego zaniechania lub działania, wyrządzimy komuś szkodę. Jednak pamiętajmy, że działanie musi być nieumyślne. Zakres uzależniony jest od tego, jaki rodzaj działalności prowadzimy.

Ubezpieczenie magazynu i drogich sprzętów

Jeśli posiadamy halę produkcyjną lub magazyn, powinniśmy go ubezpieczyć. Nie możemy równocześnie zapomnieć o ubezpieczeniu sprzętu. Nie będziemy mogli prowadzić swojej działalności w przypadku kradzieży. Poza OC, możemy wykupić ubezpieczenie, chroniące nad przed włamaniem do firmy i kradzieżą. Możemy też wykupić ubezpieczenie, dzięki któremu otrzymamy odszkodowanie za szkody, mające miejsce w wyniku zdarzeń losowych. Przemyślmy też o ubezpieczeniu maszyn i urządzeń od szkód elektrycznych.

Pomoc specjalistów

Jeśli nie wiemy, jakie ubezpieczenie będzie dla nas najlepsze, możemy zawsze skorzystać z pomocy specjalisty. Możemy udać się do agentów, oferujących produkty jednego towarzystwa ubezpieczeniowego lub wybrać do multiagencji ubezpieczeniowych. Te ostatnie mają bogaty wachlarz produktów ubezpieczeniowych od różnych ubezpieczycieli. Jeżeli nie wiemy jakie dokładnie ubezpieczenie wybrać, specjalista zapyta o nasze potrzeby i zaproponuje kilka ofert. W ten sposób wybierzemy ubezpieczenie, najlepiej dostosowane do naszej działalności gospodarczej.

Firma usługowa

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na warunki i obostrzenia. Musimy też sprawdzić wysokość stawek. Nie porównujmy ubezpieczeń pod kątem ceny lub oferty. Powinniśmy też zwrócić uwagę na samego ubezpieczyciela. Skrajnie niskie stawki są pułapką, w którą często wpadają osoby, chcące się ubezpieczyć. Przy wyborze OC powinniśmy zwrócić uwagę na warunki umowy. Firma, w której chcemy się ubezpieczyć musi się też cieszyć dobrą renomą na rynku. Zwracajmy uwagę na sposób kontaktu z pracownikami.

Dodatkowe pakiety

Wielu ubezpieczycieli oferuje klientom kompleksowe polisy. Dlatego podstawowy pakiet ubezpieczeniowy możemy wzbogacić o dodatkowe klauzule. Powinniśmy o nich pomyśleć zwłaszcza wtedy, gdy zatrudniamy pracowników lub współpracujemy z zagranicznymi firmami.

Porównanie ofert ubezpieczeniowych

Nabycie OC doskonale ochrania nasze interesy. Zanim jednak podpiszemy umowę, zapoznajmy się z ofertami przynajmniej kilku towarzystw, które są znane i obecne na rynku przynajmniej kilka lat. Jednak czasochłonne jest samodzielne porównanie ubezpieczeń i ich regulaminów. Dlatego możemy skorzystać z porównywarek i kalkulatorów. Zostały one przygotowane przez ekspertów. Możemy też skorzystać z pomocy multiagenta, który współpracuje z kilkoma firmami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu możemy wybrać najlepszą polisę. Będzie dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań.

Wyłączenia

Jednak zwracajmy też szczególną uwagę na wyłączenia. Najczęściej ubezpieczyciele przygotowują sporą listę. Dlatego musimy być świadomi tego, kiedy nie dostaniemy ubezpieczenia. Jest to bardzo ważna kwestia, jeśli chcemy być w pełni chronieni.

Ubezpieczenie dla małej lub średniej firmy

Warto skorzystać z oferty ubezpieczenie, bez względu na wielkość naszej firmy i branży, w której działamy. Z takiego rozwiązania powinny skorzystać sklepy i usługodawcy, mający lokal. Nie powinniśmy jednak ubezpieczać tylko lokalu, ale także wyposażenie. W ten sposób przedsiębiorcy będą się skutecznie chronić przed zdarzeniami losowymi. Odpowiednie ubezpieczenie ochroni zarówno biura, jak i magazyny i hale produkcyjne https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/poznan/. Zakres ubezpieczenia powinien obejmować nie tylko utratę lub zniszczenia majątku, jeśli zostaniemy okradzeni, ale również koszt naprawy systemu alarmowego, zamków, okien i drzwi. Jeśli mamy firmę informatyczną lub elektroniczną, powinniśmy objąć te urządzenia ubezpieczeniem. Możemy też zastanowić się nad ubezpieczeniem laptopów, telefonów komórkowych, przenośnych dysków danych.

Firma spedycyjna

Jeśli prowadzimy firmę spedycyjną lub transportową, powinniśmy pomyśleć o rozszerzonym ubezpieczeniu. Powinno nas chronić w czasie przewozu i rozładunku towarów. Musimy też pamiętać o różnicy pomiędzy ubezpieczeniem produktów podczas transportu a OC przewoźnika. OC chroni nas na wypadek kradzieży towaru i wydania go osobie nieuprawnionej lub przywłaszczeniem przez nieuczciwego podwykonawcę.

angielski

Praca Usługi