Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu

Istnieją różne sposoby przekonywania kierowców do bezpiecznej jazdy. Można ich nagradzać lub karać.  Policja karze nieprzepisową jazdę w formie mandatów. Natomiast twórcy aplikacji Yanosik wdrożyli jako pierwsi na rynku ciekawe rozwiązanie. Jest to ubezpieczenie szczecin http://tania-polisa.com/kontakt/, proponowane kierowcom, jeżdżącym przepisowo.

Aplikacja Yanosik

Jest popularną polską aplikacją. Korzysta z niej około 1.5 miliona polskich kierowców. Jedną z funkcji tej aplikacji jest ostrzeganie przed kontrolami prędkości. Ponadto ostrzega przed kolizjami i pomaga omijać korki. Posiada również wbudowaną nawigację, dlatego łatwiej można dotrzeć na wyznaczone miejsce https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/bielsko-biala/. Aplikacja zbiera również informacje o naszym stylu jazdy. Sprawdza z jaką prędkością najczęściej się poruszamy, czy jeździmy płynnie, czy bierzemy pod uwagę warunki, aktualnie panujące na drodze i ograniczenia prędkości. Dzięki tym danym możemy zanalizować swój styl jazdy. Jeśli będziemy jeździć płynnie i bezpiecznie, dostaniemy lepszą ofertę ubezpieczenia.

Atrakcyjne ubezpieczenie

YU! jest adresowana do osób, korzystających z aplikacji Yanosik. Jeśli chcemy otrzymać taką ofertę, nie musimy instalować w naszym samochodzie żadnych dodatkowych urządzeń.  Wystarczy, jeśli włączymy aplikację Yanosik i przejedziemy kilkaset kilometrów. Ofertę ubezpieczenia dostaniemy bezpośrednio na urządzeniach mobilnych. W ten sposób koszty są niższe i ceny są bardzo konkurencyjne. Na samym początku proponowana jest tylko polisa obowiązkowego ubezpieczenia OC szczecin http://tania-polisa.com. Jednak później w skład oferty mają też wejść następne ubezpieczenia komunikacyjne, proponowane przez ERGO Hestia. Przede wszystkim główną zaletą jest to, że kierowca, zamierzający kupić ofertę OC, nie musi kontaktować się już samodzielnie z ubezpieczycielem. Sami dostają ofertę na urządzeniu mobilnym. Przy tworzeniu oferty uwzględniane są następujące czynniki: miejsca, w jakich się poruszają, liczba kilometrów i dynamika jazdy. Aplikacja Yanosik analizuje istotne informacje. W ten sposób tworzony jest profil stylu jazdy, decydujący o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Oferta będzie miała wydźwięk pozytywny i będzie dostosowana do określonych grup klientów. Oczywiście będzie wysłana tylko do tych osób, które zgodziły się na przetwarzanie danych osobowych. Jednak wykorzystywane będą tylko zagregowane statystyki, a dane kierowców, jeżdżących mniej ostrożnie, nie będą nigdzie wykorzystywane.  Kierowcy, jeżdżący bezpiecznie, będą nagradzani.

Oferta na urządzeniach mobilnych

Polisa YUI proponowana będzie tylko w kanale direct i jedynie na urządzeniach mobilnych. Dane, dotyczące samochodu, który chcemy ubezpieczać, otrzymywane będą przez zeskanowanie kodu AZTEC. Znajduje się on w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku przeważającej liczby klientów, zawarcie umowy odbędzie się po akceptacji oferty i dokonaniu płatności online.

Inne kraje

Polisy ubezpieczone, uzależnione od stylu jazdy kierowcy, proponowane są też w innych krajach. Tego typu rozwiązania są najbardziej popularne w Europie i Ameryce Północnej. Jeśli weźmiemy pod uwagę poszczególne kraje, liderem są Stany Zjednoczone, Włochy i Wielka Brytania. Jednak najczęściej w tych krajach, dane otrzymuje się, dzięki zainstalowaniu w samochodzie, urządzeń, podłączanych  do gniazda OBD https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/katowice/. W Polsce natomiast w tym celu wykorzystywana jest aplikacja. Pomijając tę różnicę, podejście jest bardzo podobne. Oceniając ryzyko, bierze się pod uwagę styl jazdy. Analizuje się prędkość, czas hamowania, trasy i porę dnia. Jednak rozwiązanie, stosowane w innych krajach, pozwala na uzyskanie dokładniejszych danych. Analizuje się tu bowiem każdy przejechany kilometr. Natomiast w naszym kraju, dane są zbierane tylko wtedy, gdy aplikacja jest włączona.

W marcu 2017 pojawiło się dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Jego cena uzależniona jest od stylu jazdy danego kierowcy. Jest ono proponowane przez LINK4.

Ubezpieczenie samochodu szczecin http://tania-polisa.com/aktualnosci/ przez przedsiębiorcę

W tym przypadku, ubezpieczenie jest kosztem podatkowym. Jednak pamiętajmy, że ustawodawca wprowadził, jaki możemy być koszt w rozliczeniu podatkowym. Jeśli przedsiębiorca chce ubezpieczyć samochód ciężarowy, pełną wartość polisy może doliczyć do kosztów. Limit kosztu w rozliczeniu podatkowym, brany jest pod uwagę tylko w przypadku dobrowolnego ubezpieczenia AC. Wartość samochodu jest tutaj podstawą podstawowego ubezpieczenia AC. Ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) i NNW (od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), osoba, prowadząca firmę, może wliczyć te koszty bez limitu.

Formy polisy

Nie ma określonych przepisów, odnośnie zawarcie umowy na polisę, przez osoby, prowadzące własną działalność gospodarczą. Dlatego przedsiębiorcy mogą sami decydować, czy chcemy kupić polisę prywatnie czy na firmę. Jednak bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierze, wydatki będą mogły być wliczane w koszt podatkowy. Biorąc pod uwagę polskie przepisy prawne, jesteśmy zobowiązani po kupnie auta, nabyć ubezpieczenie samochodu szczecin http://tania-polisa.com/oferta/. Ponadto możemy zdecydować się na dodatkowe, nieobowiązkowe polisy, takie jak AC i Auto Assistance. Warto wybrać  korzystne ubezpieczenie.

angielski

Motoryzacja Usługi