Wczasy w Szwajcarii.

Wczasy w Szwajcarii.

Szwajcaria jest bardzo znanym i lubianym krajem turystycznym wymarzonym na wczasy. Górzysty kraj z malowniczymi jeziorami, pięknymi zabytkami jest wart obejrzenia. Doskonałym miastem z którego można dojechać pociągiem do każdego zakątku kraju w kilka godzin jest Zurych, który jest nie tylko znaną stolicą finansów, ale także urokliwym miejscem na wypoczynek. Dojedziemy tam pociągiem, można również przylecieć samolotem albo przyjechać samochodem https://wakacjenasardynii.pl/. W samym centrum miasta znajduje się zabytkowy dworzec z kilkoma poziomami peronów z którego wychodzimy bezpośrednio na znaną ulicę Banhofstrasse uważaną za najbogatszą ulicę Europy, a legendy mówią o bogatych podziemnych skarbcach. W oczy rzuca się ogromna dbałość o porządek i czystość na ulicach. Niedaleko dworca znajduje się przepiękna starówka na której można napić się aromatycznej kawy. Wielu turystów przyjeżdża do Zurychu po to, żeby żeglować po jeziorze Zurych. Dla przeciętnego turysty przygotowane są rejsy po jeziorze, w czasie których można podziwiać przyległe do wody akwenu dzielnice miasta. Ciekawostką jest fakt, że na turystyczne rejsy po jeziorze są honorowane miejskie bilety dobowe. 

Zurych

Zurych daje możliwość spacerów po górach dla każdego wielbiciela takiego rodzaju wypoczynku dla którego wczasy bez spacerów górskich są stracone. Przygotowane są malownicze trasy, którymi podążają grupy wczasowiczów. W mieście znajduje się siedziba FIFA z której możemy udać się na zwiedzanie pobliskiego ogrodu zoologicznego. Co roku w lecie odbywa się w tym mieście Street Parade (impreza techno) na którą przyjeżdża około milion ludzi. Zabawa odbywa się w centrum miasta przez cały dzień, a w jego różnych zakątkach znajduje się 8 scen. Bawią się wszyscy bez względu na wiek, a co ciekawe na następny dzień nie ma śladu po imprezie. Wolontariusze sprzątają błyskawicznie miasto, a efekt jest niezwykły.

Góry

Szwajcaria to przede  wszystkim góry, które zachwycają swym wyjątkowym urokiem. Imponująca jest infrastruktura w postaci kolejek, wyciągów, przejazdów. Wymarzone warunki na aktywne wczasy. Przygotowane są trasy dla pieszych, atrakcje dla narciarzy i paralotniarzy. Wszędzie można dojechać pociągami, które chodzą jak przysłowiowe szwajcarskie zegarki. Podróż zgodnie z rozkładami jazdy zakłada kilkuminutowe przesiadki, które są wystarczające, ponieważ posiadamy także informację na jakim peronie oraz na jakim torze pociąg odjedzie. 

Język urzędowy w Szwajcarii

W tym ciekawym kraju obowiązują języki niemiecki, francuski, włoski oraz romansz (retoromański). Wiele osób zna również angielski, więc przeciętny Szwajcar zna kilka języków. Student po ukończeniu studiów w tym kraju powinien umieć porozumieć się w trzech językach. Państwo podzielone jest na 26 kantonów. Bardzo ciekawym kantonem pod względem turystycznym jest Tichino, gdzie obowiązuje język włoski, a na jego obszarze rośnie przepiękna roślinność śródziemnomorska https://wakacjenasardynii.pl/oferty-2019/. Góry, malownicze jeziora, ciekawy klimat sprawia, że miejsce jest warto zobaczenia w wczasy. W miejscowości Lugano położonej na górze nad jeziorem możemy podziwiać palmy, jeździć miejskimi kolejkami, podziwiać wyjątkową starówkę i pasaże handlowe. Stacja kolejki miejskiej jest położona na dworcu kolejowym. Z Lugano można wybrać się do malowniczego włoskiego Como, które kusi swoim unikalnym czarem i rewelacyjną włoską kuchnią. Miasto posiada kilkusetletnie zabytki, przepiękną starówkę i jest położone nad jeziorem o tej samej nazwie co miasto. Do ciekawostek należy fakt, że swoją posiadłość ma tam sam George Clooney, a w mieście pojawiają się największe światowe sławy.

Wczasy w Szwajcarii

Wczasy w Szwajcarii nie należą do tanich, dlatego najkorzystniej jest nocować przez couchsurfing, u znajomych lub w hostelach. Wyżywienie we własnym zakresie oparte na wybitnych serach szwajcarskich nie jest najdroższym rozwiązaniem. Mieszkańcy kraju są bardzo życzliwi, choć niezbyt wylewni, spokojni i bardzo mocno pilnują respektowania tutejszych zwyczajów np. całkowitej ciszy po 22. Jest to jest z najbogatszych krajów świata, a podstawą jest absolutna neutralność Szwajcarii w sprawach finansowych i konfliktów zbrojnych. Jedną z doskonałych rozrywek w sam raz na wczasy jest rejs po jeziorze Bodeńskim, które graniczy ze Szwajcarią, Niemcami i Austrią. Rejsy są przystępne cenowo i można zwiedzić wiele ciekawych miast turystycznych położonych na brzegu jeziora, które ma powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych. Atrakcji dla turystów jest przygotowanych tak wiele, a miasta są tak różnorodne historycznie i pod względem turystycznych, że śmiało można tu spędzić nawet cały urlop. Szwajcaria ma mnóstwo zabytkowych miast, które po prostu trzeba zobaczyć, a do jednych z nich należy Lucerna. W centrum miasta jest położony średniowieczny most nad rzeką Reuss, a na jego konstrukcji są liczne malowidła. Miasto jest położone na brzegu Jeziora Czterech Kantonów u stóp góry Pilatus. Atrakcją są liczne muzea, rejsy po jeziorze, lokale i kawiarnie. Miasto jest uznawane nie bez przyczyny za jedno z najpiękniejszych w zachodniej Europie, a każdego roku odwiedza je aż 5 milionów turystów.

angielski

Turystyka Usługi