Współczesny obraz biżuterii srebrnej

Współczesny obraz biżuterii srebrnej

Niegdyś, biżuteria srebrna była traktowana jako tańszy substytut dla tej, która została wykonana ze złota. Obecnie jednak – mimo wciąż utrzymującej się różnicy cen, między tymi dwoma materiałami – biżuteria stworzona ze srebra, może znaleźć swoje miejsce zarówno w najbardziej prestiżowych miejscach na świecie, jak i w naszej codzienności. Metal ten jest dużo bardziej uniwersalny, niż złoto – mniej krzykliwy, oferujący o wiele więcej możliwości pod względem projektu, jak i dostosowania do okazji. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać srebrną biżuterię, aby podkreślić zarówno swój codzienny styl, jak i wyjątkowy charakter wieczorowej stylizacji.

Uniwersalność – największa zaleta biżuterii srebrnej

Srebro jest bardzo cenione przede wszystkim przez wzgląd na jego uniwersalne właściwości estetyczne. Podczas, gdy złoto zawsze kojarzy się z pewnego rodzaju przepychem i strojnością, tak biżuteria srebrna może być noszona przy każdej okazji, ponieważ jej ostateczny charakter zależy przede wszystkim od wykonania i konstrukcji. Dlatego właśnie czasem dużo lepszą decyzją, będzie założenie srebrnego naszyjnika czy kolczyków – taki wybór nigdy nie zostanie uznany za kontrowersyjny i pozwoli nam w zrównoważony sposób podkreślić najlepsze cechy naszej urody i niektóre elementy stylizacji.

Jakie kamienie szlachetne najlepiej łączą się ze srebrem?

Srebro jest metalem szlachetnym o chłodnej, stonowanej barwie. Właśnie z takimi kolorami będzie się ono komponować najlepiej. Nieśmiertelne połączenie, które zachwyca zawsze – bez względu na okoliczności, to biżuteria srebrna zdobiona szafirami. Wyjątkowy, bajkowy i mistyczny kolor tych kamieni w połączeniu z blaskiem srebrnej obwoluty tworzy olśniewający efekt. Doskonale w tej roli spełniają się również szmaragdy, które dzięki swojej wyrazistej barwie i strukturze nadają charakteru każdej kobiecie, stanowiąc perfekcyjne dopełnienie ekstrawaganckiej stylizacji.

Szafiry i szmaragdy nie są jednak jedynymi opcjami, które możemy z powodzeniem łączyć z biżuterią srebrną. Turkus również może stworzyć naprawdę interesujący efekt – o ile zostanie wykorzystany precyzyjnie. Jest to materiał bardzo wyrazisty, który może zdominować całą stylizację, zaburzając jej spójność i równowagę. Starajmy się uniknąć takiego efektu – jeden element, taki jak naszyjnik czy bransoleta, w zupełności wystarczy, aby przykuć uwagę i uwydatnić naszą kobiecość. Misternie oszlifowany struktur sprawia wrażenie lekkości i czyni kreację świeżą, nadając jej bardzo wyrazistą estetykę.

Jeśli chodzi o inne materiały – warto również wspomnieć o koralu. Z tym jednak należy postępować wyjątkowo ostrożnie. Umieszczony w nieodpowiednim miejscu lub w zbyt dużej ilości może całkowicie zaburzyć odbiór stylizacji. Jednak uwzględniając jego obecność w stylizacji już na samym początku jej tworzenia, jesteśmy w stanie skomponować iście nieziemski obraz. Biżuteria srebrna z koralem, kiedy połączymy ją ze starannie dobranymi ubraniami i makijażem, tworzy bardzo specyficzne, wytworne, czasami nawet nadnaturalne wrażenie. Koral bardzo szybko przykuwa uwagę – dlatego zastanówmy się, gdzie chcemy go umieścić. W przypadku naszyjnika, bardzo uwydatnia przede wszystkim dekolt, w drugiej kolejności szyję i podbródek. Na kolczykach z kolei zwraca uwagę na oczy i policzki – dobrym pomysłem będzie zastosowanie nieco bardziej intensywnego różu na kościach policzkowych. Jest to odważne posunięcie, jednak każdej kobiecie taki zabieg doda odrobiny seksapilu. Biżuteria srebrna z koralem doskonale zatem nada się na wystawny bal lub inną, podobną uroczystość.

Jak na co dzień nosić biżuterię srebrną?

Mimo wielu zalet kamieni szlachetnych – konstruując nasze codzienne stylizacje raczej powinniśmy z nich zrezygnować. Tutaj właśnie objawia się ogromna przewaga srebra nad złotem. Biżuterię srebrną możemy nosić dosłownie wszędzie – do pracy, na imprezę, do teatru czy opery. Naszyjnik o prostej konstrukcji nada się idealnie na każdą okazję – umożliwiając podkreślenie naszej urody bez względu na okoliczności. Na spotkanie z klientem biznesowym – srebrna bransoletka lub proste kolczyki. Natomiast wybierając się na randkę, doskonałym wyborem będzie srebrny naszyjnik.

Biżuteria srebrna posiada bardzo funkcjonalną estetykę. Jest ona na tyle neutralna, iż sprawdzi się w sytuacjach służbowych, wymagających profesjonalizmu i oficjalnego podejścia. Pomoże ona wywrzeć pozytywne wrażenie na potencjalnych klientach biznesowych czy współpracownikach oraz stworzy nam świetną renomą – ludzie będą nas widzieć jako osobę z klasą, która ma odpowiednie wyczucie podczas doboru stylizacji i wie, jak uniknąć przesady. Jeśli zaś chodzi o mniej formalne okoliczności, biżuteria srebrna wydobędzie z nas wdzięk i delikatność, która zostanie zapamiętana przez wszystkich dookoła. Mimo, iż stanowi ona zaledwie drobny szczegół w stylizacji, potrafi nadać jej zupełnie nowego charakteru, przełamując granicę między codziennością, a pasją. Wywołuje skojarzenia z żywiołowością i czyni naszą kreację kompletną.

Moda