Jak uszyć worek na zabawki?

Jak uszyć worek na zabawki? Worki na zabawki są coraz częściej spotykane w naszych mieszkaniach. Jest to spowodowane tym, że dzieci uwielbiają się bawić, jednakże mają problem z tym, aby utrzymać porządek, co dla rodziców jest bardzo problematyczne, a niekiedy staje się irytujące. Co będzie nam potrzebne do uszycia worka na zabawki? Jak wyglądają poszczególne etapy tworzenia własnego worka na zabawki? Dlaczego tego typu rozwiązanie jest w ogóle godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co będzie nam potrzebne do uszycia worka na zabawki?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat worków na zabawki, w pierwszej kolejności warto zastanowić się, jakie materiały są nam potrzebne, aby było to możliwe. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ekologiczne zabawki mogą trochę ważyć, dlatego też worki powinny charakteryzować się trwałością i ponadprzeciętną grubością. Aby wykonać wcześniej wspomniany przedmiot niezbędna okaże się specjalna tkanina bawełniana ze wzorem, która przeznaczona jest do części głównej. Jej wielkość powinna oscylować w granicach 1,5×1,5 m. Kolejnym elementem jest tkanina bawełniana jednolita na tunel. Warto wcześniej przygotować sobie prostokąty o wymiarach 0,1×1,25 m. Nie obędzie się bez sznurka bawełnianego. Jego idealna długość wynosi około 5 metrów. Umożliwia to swobodne zawieszenie właściwie w każdym miejscu. Jeśli chcemy podjąć się szycia na własną rękę, wówczas nie obędzie się bez specjalistycznej maszyny do szycia. Możemy ją kupić bądź wypożyczyć- w zależności od indywidualnych preferencji. Oczywiście pamiętajmy o podstawowych akcesoriach krawieckich, do których zaliczyć możemy nici, nożyczki, miarkę i kilka innych, które z reguły znajdują się w naszych domach.

Jak uszyć worek na zabawki?Etap 1: krojenie

Skoro wiemy już, czego mniej więcej potrzebujemy do uszycia worka na zabawki, możemy przejść do pierwszego z dwóch etapów, który nosi miano krojenia. Rozmiar worka powinien być zależny przede wszystkim od indywidualnych preferencji, jeśli jednak zależy nam na dużych gabarytach, strzałem w dziesiątkę może okazać się ten o średnicy 150 cm. Wówczas bez problemu przechowamy domki dziecięce, a także inne zabawki. Potrzebujemy koła, którego średnica wynosi około 150 cm. Dodatkowo niezbędny jest zapas na szew. Jednak w jaki sposób skroić równe koło? Czynność ta wbrew pozorom nie jest problematyczna. Wystarczy, że materiał złożymy na pół, a następnie znowu na pół. Od środka zgięcia należy odmierzyć długość promienia (w tym przypadku jest to 75 cm) i zaznaczamy ołówkiem. Oczywiście im gęściej, tym nasze koło będzie miało schludniejszy kształt. Materiał należy pokroić w 3 wersjach- część zewnętrzna, wewnętrzna i owata. Na jednej z nich nanosimy nacinki, które to w późniejszym czasie umożliwią równomierne rozłożenie rączek. Teraz pozostaje nam przejść do szycia.

Etap 2: szycie

Skoro etap krojenia zakończył się powodzeniem, możemy przejść do następnego, czyli szycia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że alternatywą dla worka może być kosz na zabawki, który charakteryzuje się twardym dnem. Jeśli pomimo wszystko jesteśmy zainteresowani workiem, wówczas możemy rozpocząć czynności właściwe. W pierwszej kolejności obie części wycięte składamy prawą stroną do środka. Układamy całość na owacie, następnie spinamy. Pamiętajmy o tym, że całość musi być złożona w taki sposób, aby widoczne były nacinki- to bardzo ważne. W drugim kroku zszywamy materiał, zostawiając przerwy pomiędzy nacinkami. Teraz odwracamy wszystko na prawą stronę i staramy się lekko rozprasować. W tym celu ustawmy niską temperaturę i korzystajmy z dużej ilości pary, w przeciwnym wypadku możemy stopić owatę, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Następnie zszywamy otwór, który wcześniej pozostawiliśmy na wywinięcie. Warto teraz sprawdzić szerokość sznura. Dodajmy trochę luzu i zszyjmy powstały tunel. Teraz pozostaje nam już ostatnia czynność, czyli wciąganie sznura. Jeśli całość swobodnie się przesuwa, wówczas możemy związać końcówki sznurka i rozpocząć porządki w danym pomieszczeniu dziecka. Możemy schować wszystko do worka, co prowadzi do tego, że możemy cieszyć się niezmiernie czystym salonem.

Dlaczego worek na zabawki jest godny uwagi?

Nie da się ukryć, że worek na zabawki w większości przypadków może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak już wspominaliśmy- o ile dzieci uwielbiają się bawić, to sprzątanie sprawia im wiele trudności. Codzienne nawoływanie do trzymania porządku nie jest skuteczne, tym bardziej, jeśli pociecha jest uparta. Posiadając cudownie prezentujący się worek, którego materiał zostanie wybrany przez dziecko, możemy liczyć na to, że maluch zacznie po sobie sprzątać. Odchylenie sznurka nie sprawia najmniejszych problemów, a cały przedmiot prezentuje się ciekawie pod względem wizualnym. Koszt samodzielnego wyprodukowania worka na zabawki jest bardzo niski, tym bardziej, jeśli posiadamy w domu własną maszynę do szycia.