Usługi detektywistyczne – czy tanio oznacza dobrze?

Usługi detektywistyczne – czy tanio oznacza dobrze?

Czasem nadchodzi taki moment w życiu człowieka, że potrzebuje on skorzystać z usług detektywistycznych. Pozazdrościć można tym, którzy takiej potrzeby nie będą mieli nigdy, ale co jednak zrobić, kiedy ona już nastąpi, jak znaleźć dobrego detektywa?

Niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością

praca detektywa
Praca detektywa

Przede wszystkim niech wyznacznikiem i głównym kryterium nie będzie niska cena usług detektywistycznych. To przerażające jak ważną rolę odgrywają koszty, często w ważnych życiowych momentach wielu osób. Zasada jest prosta i podobna, jak w wielu innych branżach tanio – znaczy byle jak. Usługi detektywistyczne na wysokim poziomie niestety, ale muszą kosztować. Wybierając tanie usługi detektywistyczne, można być niemal pewnym, że w parze z nimi idzie niska jakość, brak kompetencji, lub doświadczenia w działaniu, a także ewentualne konsekwencje w razie niepowodzenia, które mogą być opłakane w skutkach.

Jedną z nich jest zdemaskowanie pseudo detektywa świadczącego takie usługi na nasze polecenie. To najgorsze co może się przytrafić zlecającej osobie. Podejrzany, wobec której ma być prowadzona akcja detektywistyczna, nie może w żaden sposób podejrzewać tego, co się dzieje, dlatego tak ważna jest tutaj dyskrecja, umiejętność działania i doświadczenie. Po zdemaskowaniu detektywa można być już niemal pewnym, że następne akcje zakończy się niepowodzeniem, ze względu na wzmożoną uwagę i ostrożność danej osoby. Jednym słowem, trudniej będzie ją już złapać na gorącym uczynku.

Prawne kruczki

Problemy z prawem to kolejny aspekt, który może być skutkiem korzystania z usług detektywistycznych po kosztach. Często agencje posiadające konkurencyjne ceny, nie posiadają żadnych uprawnień związanych ze świadczeniami detektywistycznymi. W Polsce każdy detektyw powinien posiadać ubezpieczenie działalności, a także być wpisany na listę MSWiA. Jeśli osoba bez tych uprawnień, będzie świadczyć usług detektywistyczne na zlecenie osób trzecich, to osoba zlecająca w razie ewentualnej wpadki jest winna za współudział w przestępstwie. Dlatego płacąc mniej można przysporzyć sobie wielu kłopotów, niepotrzebnych przesłuchań i rozpraw sądowych, a w najgorszym wypadku nawet kary pozbawienia wolności, czy też grzywny.

Kolejnym grzechem tanich detektywów jest brak rezultatów lub co chyba nawet gorsze od braku efektów, nielegalne materiały dowodowe. Często usługi detektywistyczne świadczone przez osoby niemające doświadczenia w tej branży są nieprofesjonalne, przez co nawet najprostsza sprawa przerasta ich kompetencje, przez co marnowany jest nie tylko czas, ale i pieniądze klienta. Jednak istnieje jeszcze gorsza opcja, jaką jest pozyskanie przez pseudo detektywa nielegalnych materiałów dowodowych. Często wynika to z braku jakiekolwiek znajomości polskiego prawa i czerpania wiedzy z przerysowanych seriali detektywistycznych. Takiego typu materiały, nie nadadzą się do wykorzystania w żaden sposób w sądzie, bez obciążania jednocześnie osoby prezentującej dane dowody. Klienci niestety często nie wiedzą o tym, przez co narażają się na odpowiedzialność karną

Kruczki i ukryte koszta. Niestety często praktyka takich biur jest stosowanie w trakcie podpisywania umów.  Ukryte koszty i kruczki, są tak zapisane w umowie, że najczęściej wychodzą dopiero po zakończeniu danej usługi detektywistycznej. Na przykład w momencie opłaty okazać się może, że ustalona kwota była tylko podstawą za przyjęcie zlecenia, a do niej doliczone zostały koszty operacyjne, koszty przygotowania materiałów dowodowych, i wiele innych kosztów naliczanych w celu wyłudzenia jak największej ilości pieniędzy. Niestety klienci, będący w patowej sytuacji często podpisują umowy na usługi detektywistyczne, bez ich wcześniejszej analizy, przez co potem, nie mogą wycofać się z zapisów, które były zawarte w niej drobnym druczkiem na 5 stronie.

Renoma biura detektywistycznego

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego detektywa w swojej okolicy jest sprawdzenie poszczególnych cen usług biur detektywistycznych i wybranie tej środkowej, odrzucając wszelkiego rodzaju skrajności. Możesz wpisać w Google biuro detektywistyczne Wrocław cennik https://www.24detektyw.pl i porównać oferty najlepszych biur detektywistycznych we Wrocławiu. Jednak często dobre biura detektywistyczne nie podają cenników usług, ze względu na indywidualną wycenę każdej sprawy, po jej omówieniu i ustaleniu zakresu usług detektywistycznych do wykonania, dlatego też cena nie powinna być nigdy wyznacznikiem w sytuacjach wymagających pomocy specjalisty. Opinia byłych klientów i renoma wyrobiona przez dane biuro detektywistyczne przez lata, powinny być w pierwszej kolejności zachętą do skorzystania z jego usług. W takich biurach można wtedy najczęściej liczyć nie tylko na samą gołą usługę detektywistyczną, ale także wszelkiego rodzaj usługi pomocnicze, jak na przykład wsparcie psychologów czy prawników. Pomoc w stworzeniu pozwów sądowych, czy też skonfrontowaniu się na przykład z małżonkiem, który dopuścił się zdrady. Tego typu usługi znacznie wpływają na komfort osób potrzebujących pomocy i to także z nich bierze się nieco wyższa cena usług detektywistycznych.

angielski

Usługi