Gładka skóra dzięki mikrodermabrazji

Gładka skóra dzięki mikrodermabrazji

Gładka skóra dzięki mikrodermabrazji

Każdy z nas chce być posiadaczem gładkiej i zdrowej skóry. Żeby usunąć wszelkie niedoskonałości, można skorzystać z zabiegu kosmetycznego, którym jest mikrodermabrazja. Proces ten polega na oczyszczaniu skóry, przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi lub też kosmetyków posiadających specjalne właściwości.

Na jakie zabiegi można się zdecydować?

Decydując się na zabiegi kosmetyczne Warszawa https://www.och-beauty.pl/ w formie mikrodermabrazji, można skorzystać z jej kilku odmian. Może być to na przykład mikrodermabrazja diamentowa, w której naskórek poddany zostaje złuszczeniu za pomocą głowicy, która jest pokryta naturalnymi lub syntetycznymi diamentami. Głowica urządzenia może być również pokryta kryształkami korundu. Mówi się wówczas o mikrodermabrazji korundowej. Istnieje również możliwość skorzystania z mikrodermabrazji tlenowej. W takim przypadku, naskórek złuszczany jest przy pomocy tlenu i soli fizjologicznej.

Przebieg zabiegu

Tego rodzaju zabiegi kosmetyczne, przeprowadzane są najczęściej w gabinetach kosmetycznych lub też w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. W pierwszej kolejności twarz powinna zostać przede wszystkim bardzo dokładnie oczyszczona oraz odtłuszczona. Kolejnym etapem staje się wykorzystanie głowicy urządzenia, pokrytej korundem lub diamentami, w zależności od stosowanej metody. Tego rodzaju głowica zostaje przyłożona do każdego fragmentu skóry poddawanej zabiegowi. Skóra jest lekko zasysana w celu jej dokładnego oczyszczenia. Po zakończeniu zabiegu wymaga ona nawilżenia. Przez kolejne dni należy dbać o nią w specjalny sposób. Skóra potrzebuje odpowiednio dużo czasu, by mogła się właściwie zregenerować. Z tego też powodu, miłośnicy pływania powinni chwilowo zrezygnować z wizyt na basenie. Może to bowiem powodować zakażenie.  Zabiegi kosmetyczne w postaci mikrodermabrazji sprawiają również, że nie należy wystawiać skóry na silne działanie promieni słonecznych. Latem dobrze jest korzystać z odpowiednich kremów z filtrem. To samo dotyczy także niskich temperatur. Należy unikać długotrwałego mrozu.

Ile to kosztuje i co można zyskać?

Mikrodermabrazja potrafi przynieść wiele korzyści. Powoduje wygładzenie zmarszczek, przez co zyskuje się młodszy wygląd. Minimalizuje również rozstępy i usuwa różnego rodzaju blizny. Zabieg rozjaśnia przebarwienia i regeneruje skórę. Stosowanie mikrodermabrazji pobudza także produkcję kolagenu oraz spowalnia procesy związane ze starzeniem się skóry.

Zabiegi kosmetyczne tego typu trwają zwykle około 30 minut. Jednorazowy zabieg może być jednak niewystarczający dla uzyskania zadowalającego i długotrwałego efektu. Zaleca się wykonać go pięciokrotnie.

Z jakim kosztem musimy się liczyć? Jedna sesja wykonywana na twarzy to wydatek rzędu 150 zł. Jeśli jednak chcemy zastosować zabieg na innych częściach ciała, wówczas koszt może wzrosnąć nawet do około 700 zł.

Kto powinien skorzystać z mikrodermabrazji?

Najlepszymi kandydatami będą pacjenci z tłustą cerą oraz rozszerzonymi porami. Skorzystać mogą również osoby, które mają problemy z obecnymi na swoim ciele bliznami. Takie zabiegi kosmetyczne nie są jednak wskazane dla ludzi, którzy cierpią na trądzik różowaty. Przy obecności wszelkiego rodzaju ran na skórze, skorzystanie z możliwości, które oferuje mikrodermabrazja, powinno zostać skonsultowane z lekarzem dermatologiem. Zabronione jest również korzystanie z zabiegu w przypadku przechodzenia wirusowej lub bakteryjnej choroby skóry.

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, nie powinno się depilować skóry, ani jej nadmiernie opalać. Skutkować może to bowiem powstawaniem różnego rodzaju podrażnień, które wykluczają przeprowadzenie mikrodermabrazji.

Domowe sposoby

Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane w klinikach, niestety wiążą się z koniecznością poniesienia kosztów. W profesjonalnym salonie usługa może nie być tania, a dla lepszego efektu należy wykonać ją kilkukrotnie. Żeby ograniczyć koszty, można przeprowadzić mikrodermabrazję w domowych warunkach. W tym celu należy zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych kosmetyków. Służą one odpowiedniemu złuszczeniu naskórka. Zaliczamy do nich peeling termiczny, kwas glikolowy, płyn neutralizujący i krem zawierający filtr UV. Najlepiej jest wykonywać zabieg raz w tygodniu, Oczywiście nie można zapominać o tym, by po jego przeprowadzeniu, dbać o skórę dokładnie w ten sam sposób, jak po profesjonalnej mikrodermabrazji przeprowadzonej u kosmetyczki.

Domowe zabiegi kosmetyczne są łatwe do przeprowadzenia. Po oczyszczeniu skóry, należy masować ją za pomocą peelingu. Następnie po zmyciu twarzy za pomocą letniej wody i jej osuszeniu, należy nałożyć na skórę kwas glikolowy. Jego zadaniem jest złuszczenie naskórka. W kolejnym kroku powinno skorzystać się z płynu neutralizującego, który przywraca naturalne pH skóry. W ostatnim etapie, skóra zostaje zabezpieczona za pomocą kremu z filtrem UV.

Dostępne są również specjalne urządzenia do mikrodermabrazji, które można nabyć do użytku domowego. W zależności od modelu ich ceny mogą wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

angielski

Zdrowie